Reportaż "Zawód na czasie" - młodociany radiowiec kontra prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 22:00
Zapraszamy na reportaż Marii Blimel i Wandy Wasilewskiej pt. "Zawód na czasie" z 1999 roku o 11-letnim wówczas radiowcu z Gniezna, Tomku Puchalskim. Chłopiec nadawał z mieszkania program radiowy dla matki i sąsiadów. Sprawą zajął się prokurator...
Bohaterem reportażu  jest 11-letni Tomek, który w swoim pokoju zorganizował studio radiowe
Bohaterem reportażu jest 11-letni Tomek, który w swoim pokoju zorganizował studio radioweFoto: Stock-Asso/Shuttestock

Do sądu dla nieletnich w Gnieźnie trafiła sprawa 11-letniego ucznia szkoły muzycznej - Tomka Puchalskiego. Chłopcu zarzucono demoralizację. Okazało się, że w poznańskiej "Gazecie Wyborczej" opublikowano artykuł o niezwykłej pasji chłopca, który w swoim pokoju zorganizował studio radiowe i emituje w eter program radiowy dla matki i sąsiadów.

Jeden z poznańskich urzędników nie przeczytawszy dokładnie artykułu, złożył zawiadomienie do prokuratury...

Reportaż "Zawód na czasie" Marii Blimel i Wandy Wasilewskiej jest drugim polskim reportażem, po "Kosowo z Daleka" Ireny Piłatowskiej, który otrzymał międzynarodową nagrodę Premios Ondas (Barcelona, 1999 rok).


Posłuchaj
31:13 2024_02_01 21_27_53_PR2_Rozmowy_po_zmroku.mp3 Reportaż "Zawód na czasie" - młodociany radiowiec kontra prokuratura (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Justyna Piernik

Data emisji: 1.02.2024

Godzina emisji: 21.30

pg/mo

reklama

Czytaj także

Bożena Markowska z mikrofonem na sali operacyjnej. Reportaż "Przeskoczyć śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2023 22:00
Bożena Markowska w ciągu kilkudziesięciu lat pracy w Polskim Radiu stworzyła ponad pół tysiąca audycji. Jedną z jej specjalności był reportaż. "Przeskoczyć śmierć" z 1978 roku to jedno z jej największych osiągnięć w tej dziedzinie. W audycji pokazana jest praca lekarzy i pielęgniarek operujących serce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Opowieści zegarów" i warszawski zegarmistrz Sebastian Hupert

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2023 08:00
Tuż przed Nowym Rokiem - chwila refleksji o miarowym upływie czasu naszego życia. "Opowieści zegarów" to reportaż Justyny Piernik, którego bohaterem jest warszawski zegarmistrz Sebastian Hupert.
rozwiń zwiń