X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radykalizm Ewangelii ks. Jana Ziei. "Świadczyć wyłącznie dobro"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:58
- Był prawdziwym prorokiem Ewangelii, czyli tego najczystszego chrześcijaństwa, a jednocześnie świadkiem długiej i dramatyczniej XX-wiecznej historii Polski – mówił Jacek Moskwa o niezwykłym kapłanie.
Audio
  • Portret ks. Jana Ziei (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Na zdj. ks. Jan Zieja w 1981 r.
Na zdj. ks. Jan Zieja w 1981 r.Foto: PAP/Tomasz Michalak

ks jozef tischner 1200.jpg
Ksiądz Józef Tischner mówił, jak żyć

- Brał udział jako kapelan w wojnie 1920 roku z bolszewikami, w 1939 roku z Niemcami. Był kapelanem Szarych Szeregów, Komendy Głównej Armii krajowej, batalionu Baszta w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie dawał świadectwo prawdzie wobec panującego wtedy komunizmu – wyliczał Jacek Moskwa kolejne etapy działalności ks. Jana Ziei.

Urszulanka siostra Teresa Lichuta wspominała z kolei współpracę ks. Ziei z matką Urszulą Ledóchowską. - Umówili się z matką Urszulą, że nie będzie żadnego nawracania, tyko bycie z ludźmi, świadczenie swoim zachowaniem o Panu Bogu, niesienie pomocy materialnej i duchowej. Świadczyć dobro tu, gdzie się jest, i tylko wyłącznie dobro. Mówić swoim życiem o Panu Bogu. To była jego metoda ewangelizowania - podkreślała s. Teresa Lichuta.

Jak wyglądała droga Jana Ziei do kapłaństwa? Jakie poglądy przeszkadzały ks. Ziei, wówczas młodemu wikariuszowi po seminarium, w objęciu jakiejś parafii? Co takiego usłyszał od jednego z biblistów, że na znak protestu wycofał się ze studiów biblijnych?

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: urszulanka siostra Teresa Lichuta, ks. Tadeusz Huk i Jacek Moskwa (autor książki "Życie ewangelią"; to dzięki jego uprzejmości w audycji pojawiły się także archiwalne nagrania wypowiedzi ks. Jana Ziei)

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 21.30

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Wyszyński. Potęga miłości do matki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 19:00
- Oni przychodzą na Jasną Górę, bo nie mają matki - mówił o hipisach, którzy w latach 70. pielgrzymowali do Częstochowy, Prymas Tysiąclecia. Kult maryjny odegrał szczególną rolę w posłudze kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń