Spotkanie z księciem kuchni peruwiańskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:29
Od kilku lat w kulinarnych kręgach mówi się, że kuchnia z Peru jest w natarciu i przyszłość należy do niej. O to, czym mogą się pochwalić kucharze z tego kraju opowiadał Mitsuharu Tsumura,  jednego z najlepszych peruwiańskich szefów kuchni.
Audio
  • Spotkanie z księciem kuchni peruwiańskiej (Droga przez mąkę/Dwójka)
Jedną z popularniejszych peruwiańskich potraw jest ceviche, rodzaj sałatki z owocami morza
Jedną z popularniejszych peruwiańskich potraw jest ceviche, rodzaj sałatki z owocami morzaFoto: Shutterstock/Christian Vinces

W obrębie kuchni peruwiańskiej mamy wiele różnych kuchni, jedna z nich to kuchnia japońska, druga ma wpływy chińskie. Mamy także kuchnię kreolską i włoską - mówił Mitsuharu Tsumura.

Twórcą nowoczesnej kuchni peruwiańskiej jest Gaston Acurio, który w latach 90. wymyślił pojęcie kuchni nowo-andyjskiej. Mitsuharu Tsumura wyjaśnił w Dwójce, w jaki sposób Acurio otworzył Peruwiańczykom oczy na kulinarne skarby, które były w ich posiadaniu od setek lat. W audycji rozmawialiśmy o przełomowym dla potraw z Peru roku 2011 oraz sposobach na sukces w budowaniu gastronomicznej marki na świecie.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę 

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Mitsuharu Tsumura (szef kuchni)

Data emisji: 5.05.2018

Godzina emisji: 12.00

bch

Czytaj także

Kuchnia wietnamska. "Sajgonki wymyślono w Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 15:00
- Nazwę "sajgonki" pod koniec lat 80. zaproponował nasz kolega Wietnamczyk, studiujący w Polsce, który bardzo dobrze mówił po polsku. Zapisał ją na kartce i się upowszechniła w kolejnych restauracjach - opowiadał w Dwójce Ngo Van Tuong, popularyzator kuchni wietnamskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pizza, czyli rewolucja w kuchni pod strzechą

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:38
- Myhrvold wywołał ferment, który przyniósł efekt będący dziś dla nas czymś oczywistym. To on wylansował używanie arkusza blachy w domowej kuchni jako podkładu do pieczenia pizzy. Przedtem był to kamień – mówił w Dwójce Grzegorz Łucki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hamburger nie może zejść z kulinarnej sceny"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 15:17
- Powodem, dla którego warto czasem zjeść bułkę z mięsem jest urozmaicenie jadłospisu. To może być dobre i zdrowe jedzenie jeśli tylko użyjemy do jego przygotowania zdrowych produktów – mówił w Dwójce Paweł Łukasik.
rozwiń zwiń