Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 17:42
W audycji opowiedzieliśmy m.in. o atrakcjach zorganizowanych w dniach 12-15 maja przez beneficjentów Funduszy Europejskich.
Audio
  • Magazyn europejski: Dni Otwarte Funduszy Europejskich, etc. (Dwójka)
Flaga UE
Flaga UEFoto: Komisja Europejska

Wnętrza firm produkcyjnych, laboratoria, kulisy teatrów, obiekty sportowe - wszystko to można będzie zobaczyć w ramach "Dni Otwartych Funduszy Europejskich". Ponad 900 beneficjentów środków europejskich w całej Polsce pokaże publiczności jak zainwestowali unijne pieniądze. Ile ich było i na co zostały przeznaczone? Na jakie wsparcie finansowe możemy liczyć w przyszłości? I jakie miejsca można odwiedzić w ciągu Dni Otwartych? Zapytaliśmy o to Jadwigę Emilewicz- podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Poza tym w audycji:

Wypożyczenie książki w bibliotece, wymiana prawa jazdy, a nawet złożenie zeznań na komisariacie policji - wkrótce wszystkie te sprawy staną się łatwiejsze dzięki nowym udogodnieniom dla osób niepełnosprawnych. Strony internetowe instytucji publicznych w Unii Europejskiej będą wkrótce dostępne dla osób niepełnosprawnych - niewidomych, niesłyszących i niedosłyszących. Dyrektywa, uzgodniona przez Parlament Europejski, Komisję Europejską i Radę Unii Europejskiej dotyczy witryn elektronicznych i aplikacji mobilnych m.in. urzędów, sądów, policji, państwowych szpitali, uczelni i bibliotek. O szczegółach opowiedział Bartosz Zadura z Przedstawicielstwa Komisji Unii Europejskiej w Polsce.

9 maja świętować będziemy Dzień Europy. 66 lat temu powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali, która była fundamentem dzisiejszej Unii Europejskiej. Z tej okazji w sobotę (7.05) w Warszawie odbędzie się Parada Schumana. Towarzyszyć jej będzie szereg spotkań i dyskusji – o tym opowiedziała Ewelina Górecka, koordynatorka imprezy.

Reforma prawa azylowego i bezpieczeństwo - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze włoskich i belgijskich gazet śledzili Marek Lehnert i Beata Płomecka.

***

Tytyuł audycji: Magazyn Europejski 

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 7.05.2015

Godzina emisji: 15.00

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polin, czyli jak robi się nowoczesne muzeum

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 19:10
W "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy m.in. o warszawskiej placówce, która zdobyła tytuł Europejskiego Muzeum Roku 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójna stolica we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 20:00
Europejska Stolica Kultury właśnie stała się także Światową Stolicą Książki. Mówiliśmy o tym w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O potrzebie reformy prawa autorskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:03
W związku ze Światowym Dniem Własności Intelektualnej w "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o pułapkach prawa autorskiego.
rozwiń zwiń