X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Markowe wątki literatury skandynawskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:00
- Książki Roya Jacobsena i Dorthe Nors są opowieściami o samotności, wyobcowaniu i poszukiwaniu bliskości a zarazem nieumiejętności nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Wykorzystują więc markowe wątki skandynawskiej prozy - mówił w Dwójce Piotr Kofta.
Audio
  • Czym uwodzą skandynawscy pisarze (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

W audycji "Czytelnia" omawialiśmy książki Roya Jacobsena i Dorthe Nors. "Niewidzialni" Jacobsena to powieść, która trafiła do finału Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017. Jej akcja rozgrywa się na wyspie. Rodzina Barroy jest biedna, ale na pewno nie brak jej odwagi i chęci przetrwania. Żyją z uprawy niewielkiej ziemi, mają trochę żywego inwentarza, łowią ryby i korzystają z tego, co fale wyrzucą na brzeg. Gdy dorastająca Ingrid decyduje się opuścić wyspę, nie zwiastuje to niczego dobrego.

"Lusterko, ramię, kierunkowskaz" Dorthe Nors to cierpki i błyskotliwy portret kobiety wyruszającej w podróż, choć nie ma wokół absolutnie nikogo, kto mógłby wskazać kierunek. Wiele lat temu Sonia marzyła, by sielskie krajobrazy rodzinnej Jutlandii zobaczyć już tylko we wstecznym lusterku. Teraz, kiedy samotnie kroczy kopenhaskimi ulicami, odkrywa w sobie tęsknotę za obrazami z dzieciństwa: łabędziami krzykliwymi, bezkresnym niebem i polami żyta. Ale w jaki sposób można powrócić do miejsca, którego już nawet się nie rozpoznaje? I czy tak naprawdę chodzi o powrót, czy o ucieczkę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czytelnia 

Prowadzi:  Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 15.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pan wszystkich krów". Opowiadania prosto z życia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 17:45
- To nie był projekt literacki. Nie widząc przed sobą konkretnych perspektyw, postanowiłem rozwinąć swoje horyzonty zawodowe – mówił Andrzej Dybczak o tym, jak powstawała jego najnowsza książka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęście, mity, literatura. Kierunek: Skandynawia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 23:00
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o fenomenie Skandynawii, który omówiony został m.in. w niedawno wydanym eseju Niny Witoszek "Najlepszy kraj na świecie. Pamflet".
rozwiń zwiń