REKLAMA

"Złota Różdżka". Historie dla niegrzecznych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 21:00
W "Pop-południu" przyjrzeliśmy się bajkom frankfurckiego psychiatry dziecięcego Heinricha Hoffmanna. Do księgarń trafiło właśnie nowe wydanie jego "Złotej różdżki, czyli bajek dla niegrzecznych dzieci".
Audio
  • "Złota Różdżka". Historie dla niegrzecznych dzieci (Pop-południe/Dwójka)
  • "Niewidzialna ściana" w białostockiej Galerii Arsenał (Pop-południe/Dwójka)
  • Kuba Demiańczuk o filmie "Uciekaj" w reżyserii Jordana Peele (Pop-południe/Dwójka)
  • Sample z popkultury: kasety magnetofonowe (Pop-południe/Dwójka)
  • Popkultura w PRL: programy dla najmłodszych (Pop-południe/Dwójka)
Fragment okładki książki Heinricha Hoffmanna Złota Różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci
Fragment okładki książki Heinricha Hoffmanna "Złota Różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci"Foto: materiały prasowe/wyd. Egmont

O zawartym w nich absurdzie, wyolbrzymieniu i okrucieństwie rozmawialiśmy z ilustratorką książki Justyną Sokołowską oraz autorkami adaptacji Zuzanną Naczyńską i Anną Bańkowską.

W audycji odwiedziły nas także Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk, autorki wystawy "Niewidzialna ściana" w białostockiej Galerii Arsenał (28.04-01.06). Tytułowy termin określa w grach komputerowych bariery, których nie da się przekroczyć. Bohaterem wystawy jest młody adept tradycyjnych sztuk walki – uczeń Szkoły Gladiatorów.

Ponadto rozmawialiśmy o nietuzinkowym horrorze "Uciekaj" w reżyserii debiutanta Jordana Peele, w "Samplach z popkultury" Bartek Chaciński opowiadał o kasetach, a w "Popkulturze w PRL" Piotr Łopuszański przypomniał najważniejsze programy dla najmłodszych w Telewizji Polskiej.

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Prowadzi: Marta Strzelecka

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 16.00-17.30

mz/bch/mc

Czytaj także

"Dylan.pl". Płyta w przekładzie Filipa Łobodzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 19:00
W nagraniu dwupłytowego wydawnictwa udział wzięli m.in. Jacek Wąsowski, Tomasz Organek, Pablopavo i Muniek Staszczyk. W "Pop-południu" o albumie mówił tłumacz tekstów piosenek zawartych na "Dylan.pl" - Filip Łobodziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiecznie żywy miś. Kubuś Puchatek znowu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 18:50
– Myślę, że dzieciństwo bez Kubusia Puchatka to musi być bardzo smutne dzieciństwo – mówił Michał Rusinek, tłumacz "Nowych przygód Kubusia Puchatka". – Zabrzmiałem trochę jak Kłapouchy – dodał.
rozwiń zwiń