W 2017 roku w Norwegii zniknie tradycyjne radio

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 19:00
- Do tego czasu przejdziemy w całości na nadawanie cyfrowe - wyjaśnił Marius Lilelien z publicznego radia norweskiego goszczący w Warszawie na dorocznym spotkaniu Europejskiej Unii Nadawców.
Audio
  • Marius Lilelien o cyfryzacji norweskiego radia (Puls świata/Dwójka)
Przykład radiofonii norweskiej przekonuje o skuteczności strategii cyfryzacji
Przykład radiofonii norweskiej przekonuje o skuteczności strategii cyfryzacjiFoto: Pixabay

- Już teraz możemy proces cyfryzacji uznać za sukces - podkreślił nasz gość. - Zyskaliśmy o wiele więcej kanałów radiowych i możliwość przekazywania słuchaczom większej ilości bardziej zróżnicowanych treści. Ludzie mają większy wybór, częściej słuchają radia i bardziej je kochają - dodał.

Co ciekawe, w procesie cyfryzacji nadawcy prywatni współpracowali z publicznymi. - Rywalizując wciąż w sferze treści, zawarliśmy sojusz, jeśli chodzi o ich dystrybucję - skwitował Marius Liellien.

Zdaniem naszego gościa radio wchodzi w złotą epokę, w której bez problemu może konkurować z telewizją. Poważniejszym przeciwnikiem okażą się w niej jednak zupełnie inne media…

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzenie: Paweł Lekki

Gość: Marius Lilelien (publiczne radio norweskie)

Data emisji: 21.05.2015

Godzina emisji: 17.15

mm/mg

Czytaj także

Euroradio. Radiowy sojusz na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 18:47
– Tylko jako duża, prężnie działająca wspólnota możemy stawić czoła konkurencji dużych amerykańskich firm – mówił Graham Ellis, przewodniczący komitetu Euroradia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: albo będziemy najlepsi, albo znikniemy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 23:59
Albo będziemy najlepsi, albo znikniemy - to ostrzeżenie prezesa Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego pod adresem publicznych rozgłośni radiowych. Ich szefowie zjechali do Warszawy z niemal całego świata, by debatować o przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: powinniśmy być liderami na rynku medialnym

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 17:37
W środę 20.05 rozpoczęło się 21. Zgromadzenie Euroradia, które jest częścią Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union - EBU). W Warszawie pojawili się przedstawiciele radiofonii z całej Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: przyszłość to cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 18:30
Dzięki technologii cyfrowej za trzy lata wszystkie stacje Polskiego Radia będą słyszalne w całym kraju - mówi prezes Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska Unia Nadawców działa jak poczta

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 18:30
- EBU zbiera wszystkie nagrania i koncerty i rozpowszechnia je na cały świat - mówił w Dwójce Pierre-Yves Tribolet, szef Euroradia Classics, który przyjechał do Warszawy na Zgromadzenie Euroradia.
rozwiń zwiń