X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruch Gülena tworzy tureckie "państwo równoległe"?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 18:50
- Jest to ruch społeczny podążający za ideami Fethullaha Gülena, który głosi, że islam da się pogodzić z demokracją - tłumaczył Karol Wasilewski, turkolog, autor książki "Turecki sen o Europie".
Audio
  • Tureckie "państwo równoległe"? Wszystko o Ruchu Gülena (Puls świata/Dwójka)
Sympatycy ruchu Hizmet (Ruchu Glena) w czasie protestów przeciwko rządowym prześladowaniom, Istambuł 2014
Sympatycy ruchu Hizmet (Ruchu Gülena) w czasie protestów przeciwko rządowym prześladowaniom, Istambuł 2014Foto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

Powodem do rozmowy na temat tzw. Ruchu Gülena były ostatnie (18.04) aresztowania przez turecką policję ponad stu osób podejrzanych o powiązania finansowe z muzułmańskim duchownym Fethullahem Gülenem.

Kim jest ten uczony i myśliciel, który głosi "islam z łagodną twarzą", islam otwarty? Jak doszło do rozbratu między Ruchem Gülena a rządzącą w Turcji Partią Sprawiedliwości i Rozwoju? I czy istnieje, jak głosi oskarżenie tureckiego rządu pod adresem Gülena, "równoległe państwo" złożone z sympatyków przebywającego na emigracji w USA duchownego?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Karol Wasilewski (turkolog z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych, autor książki "Turecki sen o Europie – tożsamość zachodnia i jej wpływ na politykę zagraniczną Republiki Turcji”

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberwojownicy. Klawiatury zamiast karabinów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 19:25
Czy nowe technologie to więcej grozy, czy więcej nowych wspaniałych możliwości? O to w "Pulsie świata" pytaliśmy prof. Konrada Świrskiego z Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń