Reakcja Rosji na szczyt NATO? "Będzie ostra"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 18:00
- Rosjanie stwierdzą, że to są kroki wrogie wobec Moskwy - mówił Łukasz Kulesa, analityk think tanku European Leadership Network, który w Dwójce przewidywał skutki warszawskiego spotkania przywódców NATO.
Audio
  • Łukasz Kulesa o przyszłości NATO po warszawskim szczycie (Puls świata/Dwójka)
Podczas odbywającego się w Warszawie dwudniowego szczytu mają zapaść decyzje wzmacniające bezpieczeństwo m.in. na wschodniej flance Sojuszu a także decyzje o dalszym rozszerzaniu NATO
Podczas odbywającego się w Warszawie dwudniowego szczytu mają zapaść decyzje wzmacniające bezpieczeństwo m.in. na wschodniej flance Sojuszu a także decyzje o dalszym rozszerzaniu NATOFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jego zdaniem Rosja zareaguje upublicznieniem informacji o modernizacji swoich sił zbrojnych i przesunie cześć jednostek bliżej granicy krajów NATO. - Należy z dużą uwagą odróżniać spodziewane zachowania Rosjan, od tych, które wskazywałyby na gotowość do zaostrzenia konfliktu - podkreślał.

Zdaniem Łukasza Kulesy NATO nie eskaluje napięcia, gdyż stawia na środki defensywne. Analityk rozważał możliwą przyszłość Sojuszu Północnoatlantyckiego w zależności od wyniku wyborów prezydenckich w USA i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Żakowski i Agata Kasprolewicz

Gość: Łukasz Kulesa - European Leadership Network

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 17.45

bch/pg

Czytaj także

Cameron w Warszawie. Będą bazy NATO w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 19:00
Główne tematy rozmów z premierem Wielkiej Brytanii to zasiłki dla Polaków mieszkających na Wyspach i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. - Te sprawy należy traktować rozłącznie - przekonuje Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy "Brexit" umożliwi stworzenia armii UE?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 18:26
- Niemcy i Francja już od jakiegoś czasu forsują pomysł stworzenia europejskich sił zbrojnych. Do tej pory był on blokowany przez Brytyjczyków - mówił w Dwójce prof. Piotr Wawrzyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy możliwa jest odnowa polityczna NATO?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 19:00
– W końcu dla NATO temat bezpieczeństwa wschodniej flanki przestał być tematem tabu. Polska pracowała na to prawie dwie dekady – mówi w "Pulsie świata" Olaf Osica.
rozwiń zwiń