X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kurs na Brukselę czy USA? Znaczenie wyborów w Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 00:07
- Prowadzona przez kolejne rządy Rumunii polityka zaniechania reform jest akceptowana i pożądana przez społeczeństwo - mówi politolog, prof. Adam Burakowski.
Audio
  • Jakie zmiany mogą przynieść wybory w Rumunii? (Puls świata/ Dwójka)
Zdaniem specjalisty, najbliższe wybory w Rumunii nie odmienią w znaczący sposób sceny politycznej w tym kraju
Zdaniem specjalisty, najbliższe wybory w Rumunii nie odmienią w znaczący sposób sceny politycznej w tym kraju Foto: EPA/ROBERT GHEMENT

W najbliższą niedzielę w Rumunii odbędą się wybory parlamentarne, w wyniku których zostanie uformowany nowy rząd. Scena polityczna w tym kraju jest stabilna i atmosfera przedwyborcza jest wyjątkowo spokojna. - Trwanie będzie najważniejszą cechą kolejnego gabinetu, bez względu na to, kto w nim zasiądzie. Rok temu doszło do tragedii w klubie Colectiv w Bukareszcie i potem była fala protestów przeciwko korupcji, która pokazała, że nie ma potencjału do zmian w społeczeństwie rumuńskim - opowiada profesor.

Zdaniem specjalisty korupcja nie jest obecnie najważniejszym problemem Rumunii. Co zatem jest na szczycie listy priorytetów tego kraju? Jaki jest w Rumunii stosunek społeczeństwa do klasy politycznej? Która z partii ma największe szanse na wygraną w niedzielnych wyborach? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Puls świata"

Prowadzi: Krzysztof Renik

Gość: prof. Adam Burakowski (politolog i historyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 17.45

sm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wschodnie Węgry nie mogłyby żyć bez Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 08:00
- Tokajski region trudno sobie dziś wyobrazić bez polskich turystów - pół żartem, pół serio mówił dr István Kovács, opowiadająca o polsko-węgierskiej przyjaźni w ramach Grupy Wyszehradzkiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Europa przegrywa swoją przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 18:50
- To, co dzieje się teraz w Europie i na Bliskim Wschodzie, jest związane z dużymi zmianami społecznymi, na które rządy nie są w stanie zareagować - mówił Olaf Osica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za ucieczkę grozi śmierć, a jednak próbują. O tybetańskich uchodźcach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 18:35
- Jeśli ktoś podejmuje decyzję, której konsekwencją może być śmierć, znaczy, że jest przyparty do muru - podkreśliła w Dwójce dr Agata Bareja-Starzyńska z Wydziału Orientalistycznego UW.
rozwiń zwiń