X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Putin wykorzysta zamach w Petersburgu?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 18:47
– Niezależnie od tego, kto stał za tym krwawym zdarzeniem, to tego typu sytuacje w Rosji wzmacniają pozycję Putina – mówił Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.
Audio
  • Jak Putin wykorzysta zamach w Petersburgu? (Puls świata/Dwójka)
Policjantka patroluje z psem moskiewskie metro. Po zamachu na metro w Petersburgu władze rosyjskie zwiększyły liczbę sił bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej
Policjantka patroluje z psem moskiewskie metro. Po zamachu na metro w Petersburgu władze rosyjskie zwiększyły liczbę sił bezpieczeństwa w przestrzeni publicznejFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Po zamachu w petersburskim metrze administracja prezydenta Rosji zleciła władzom regionalnym przeprowadzenie w sobotę 8 kwietnia wieców przeciwko terroryzmowi. Władimir Putin wysyła Rosjanom sygnał, że wobec tego ataku nadszedł czas na zjednoczenie narodu, nie zaś na antyrządowe protesty przeciw korupcji, które przetoczyły się jakiś czas temu przez wiele rosyjskich miast.

Piotr Grochmalski zauważył w Dwójce, że tego typu sytuacje są modelowe w Rosji, i przypomniał sprawę zamachów bombowych na budynki mieszkalne w Rosji w 1999 r., które stały się pretekstem rozpoczęcia drugiej wojny czeczeńskiej (1999-2009) i które z ledwie rozpoznawalnego polityka zmieniły Władimira Putina w poważnego kandydata na następcę Jelcyna.

Gość Dwójki mówił m.in. o tym, na czym może zależeć teraz prezydentowi Rosji i jak będzie prowadził grę z zachodnimi partnerami, a także zastanawiał się nad tym, czy zarządzone przez niego wiece mogą pomóc mu w bardzo brutalnej walce, która rozgrywa się za kulisami rosyjskiej polityki.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Piotr Grochmalski (analityk Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie)

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamach w rosyjskim metrze. "Nie jest najważniejsze, kto go dokonał"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 18:50
- Najważniejsze w tej sprawie jest to, jak władze rosyjskie na to zareagują, co się wydarzy w najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach - powiedział w radiowej Jedynce Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomogli w organizacji zamachu w Petersburgu? Zatrzymano grupę domniemanych werbowników terrorystów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:31
Sześciu pochodzących z Azji Środkowej mężczyzn zatrzymano środę w Petersburgu; są podejrzani o werbowanie ludzi do dokonywania przestępstw o charakterze terrorystycznym, lecz nie ma danych o ich powiązaniach z terrorystą z petersburskiego metra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie przyznał się do zamachu w Petersburgu. "Mamy do czynienia z osobliwą sytuacją"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:50
Czternaście osób zginęło, a 51 zostały ranne w zamachu w Petersburgu. Według rosyjskich śledczych sprawcą był 22-letni student, Rosjanin z Kirgistanu. Według specjalistów - po zamachu władze rosyjskie będą mogły ograniczać wolność mediów, mocniej kontrolować internet i zakazywać jakichkolwiek demonstracji. O skutkach zamachu, a także relacjach Rosja-Białoruś rozmawiali w programie Spojrzenie na Wschód dr Łukasz Jasina (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) i Juliusz Sabak (Defence24.pl).
rozwiń zwiń