X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wymowne milczenie noblistki i dramat mniejszości w Birmie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 17:00
- Rohingya nie są uznawani za obywateli Birmy, a istnieje podejrzenie, że władzom tego kraju zależy na wyrzuceniu ich siłą z kraju - mówi Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Patryk Kugiel o sytuacji w Mjanmie i atakach na ludność Rohingja. Rozmawia Dariusz Rosiak (Puls świata/Dwójka)
Ludność Rohingya w tymczasowym obozie w Ukhiya w Bangladeszu
Ludność Rohingya w tymczasowym obozie w Ukhiya w BangladeszuFoto: EPA/ABIR ABDULLAH

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka twierdzi, że ataki na mniejszość muzułmańską Rohingya w Birmie to podręcznikowy przykład czystek etnicznych i wezwał do zaprzestania aktów przemocy. Armia tymczasem twierdzi, że walczy z terrorystami i nie atakuje ludności cywilnej. Ponad 300 tys. Rohingya, których społeczność szacuje się na ok. milion osób, uciekło w ostatnich tygodniach do Bangladeszu. Według różnych źródeł zginęło od ok. pięciustet do tysiąca osób.

- W Birmie od 2011 roku trwa transformacja polityczna, kraj otwiera się, zaczyna się proces liberalizacji i demokratyzacji po dekadach rządów junty wojskowej. Przy takich transformacjach często ujawniają się napięcia społeczne, które dawniej były twardą ręką trzymane pod kontrolą i to, co obecnie obserwujemy, to ożywienie nacjonalizmu buddyjskiego, a do zamieszek międzyreligijnych i pogromów antymuzułmańskich dochodzi nie tylko w stanie Arakan, gdzie żyją Rohingya - mówi Patryk Kugiel.

fot. EPA/ABIR ABDULLAH fot. EPA/ABIR ABDULLAH

Z czego wynikają zarzuty w stosunku do noblistki Aung San Suu Kyi? Co chce osiągnąć birmańska armia? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Patryk Kugiel (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 17.44

sm/bch

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Francji i wartości. Dobra zmiana na kolizyjnym kursie?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 00:55
- Obecnie mamy w Europie podział na Grupa Wyszehradzka kontra wszyscy. Jest to próba postawienia na reformy instytucjonalne, choć rozumienie pewnych założeń, związanych z wartościami, jest różnie rozumiane - mówi politolog Dominik Héjj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozycja Macrona chwieje się w posadach. Czy przetrwa próbę czasu?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 17:55
- W tej chwili Emmanuel Macron jeszcze na dobrą sprawę nie zaczął rządzić, a już są zapowiedzi, że kiedy ogłosi zmiany w kodeksie pracy, to ludzie wyjdą na ulice i okaże się, jakim jest prezydentem - mówi dziennikarz Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń