Atomowe rakiety nad Japonią. Jak powstrzymać Koreę

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 08:00
12 dni po szóstej próbie nuklearnej Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Zdaniem dziennikarza Rafała Tomańskiego nie można oczekiwać, że Chiny powstrzymają agresywną politykę Kim Dzong Una.
Audio
  • Rafał Tomański o próbach nuklearnych Korei Północnej (Puls świata/Dwójka)
Pjongjang, stolica Korei Północnej
Pjongjang, stolica Korei PółnocnejFoto: Jack Hoyes/Shutterstock

Atomowy pocisk wystrzelony przez Koreę Północną przeleciał na północną Japonią i spadł do Pacyfiku. Rakieta przeleciała dystans 3700 km na maksymalnej wysokości 770 km. Tym samym reżim koreański pokazał, że nic sobie nie robi z sankcji nałożonych przez ONZ. Co więcej, w nowym oświadczeniu przywódca tego kraju ogłosił, że zatopi Japonię, a USA zamieni w popiół i ciemność. Goszczący w "Pulsie świata" Rafał Tomański wyjaśnił, dlaczego nie można liczyć, że Chiny poskromią Koreańczyków. W audycji zastanawialiśmy się też, dlaczego Japonia nie zestrzeliła pocisku oraz jakie kroki podejmą Stany Zjednoczone.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Lekki

Gość: Rafał Tomański (dziennikarz)

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 17.45

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 18:21
To reakcja na północnokoreańskie próby międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Sankcje dostosowano do sierpniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna nie przejmuje się sankcjami. Pjongjang przeprowadził kolejną próbę rakietową

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 11:37
Pocisk przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku - poinformowały armie Korei Południowej i USA. W związku z tą próbą w piątek po południu czasu lokalnego na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o próbie rakietowej Korei Północnej. "Prawdopodobieństwo globalnego konfliktu już nie jest zerowe"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 09:11
Stany Zjednoczone potępiły Koreę Północną za najnowszy test rakiety balistycznej. Pocisk wystrzelony nad ranem czasu lokalnego przeleciał nad Japonią i wylądował w wodach Pacyfiku. Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson określił działania Pjongjangu mianem prowokacyjnych. O działaniach Korei Płn. w Debacie Poranka rozmawiali Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń