X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współczesny Śląsk oczami artystów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 21:45
- Jeszcze 10 lat temu było obciachem przyznawanie się, że jest się ze Śląska. Teraz region ten zaczyna być kultowy - opowiadał Stanisław Ruksza, kurator wystaw w ramach "Projektu Metropolis".
Audio
  • Rozmowa o wystawach zrealizowanych w ramach Projektu Metropolis (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Katowiccy bezdomni ustawili na jednym z osiedli kontener Marta do segregowania śmieci. Mieszkańcy osiedla mogą wrzucać do niego materiały z aluminium, miedzi, mosiądzu lub stali, które później można sprzedać np. na złom. Akcja bezdomnych jest elementem projektu artysty Łukasza Surowca w ramach programu Metropolis.
Katowiccy bezdomni ustawili na jednym z osiedli kontener "Marta" do segregowania śmieci. Mieszkańcy osiedla mogą wrzucać do niego materiały z aluminium, miedzi, mosiądzu lub stali, które później można sprzedać np. na złom. Akcja bezdomnych jest elementem projektu artysty Łukasza Surowca w ramach programu Metropolis.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

"Projekt Metropolis" to wystawy rozgrywające się równolegle w Muzeum Śląskim w Katowicach, galerii Kronika w Bytomiu, w kopalni Guido w Zabrzu i w przestrzeni miejskiej w Tychach. W ramach tego projektu artyści z całej Polski mieli zmierzyć się ze stereotypami na temat Śląska. W zapowiedziach pojawiła się hasło nawołujące do stworzenie nowej śląskiej ikonografii. Jego realizacja okazała się jednak niemożliwa. - Okazało się, że stworzenie jednej wspólnej śląskiej narracji nie wchodzi w grę. Z prac prezentowanych w ramach "Projektu Metropolis" powstał rozpadający się bioorganizm, który jest jak sklejająca i rozklejająca się smoła - opowiadał Stanisław Ruksza.

Jak Śląsk jawi się współczesnym młodym artystom? Czy jesteśmy świadkami tworzenia się nowej śląskiej tożsamości?

***
Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą
Prowadzenie: Adriana Prodeus
Goście: Patrycja Orzechowska, Łukasz Surowiec i Łukasz Skąpski (artyści), a także kurator wystaw Stanisław Ruksza.
Data emisji: 2.03.2015
Godzina emisji: 18.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciemna materia sztuki czy mafia?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 20:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o artykule Moniki Małkowskiej zatytułowanym prowokacyjnie "Mafia bardzo kulturalna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti kibiców, czyli święta wojna na murach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 11:30
"Święta Wojna" to tytuł albumu i wędrującej po Polsce wystawy zdjęć Wojciecha Wilczyka. Fotograf udokumentował napisy na murach i graffiti fanów klubów piłkarskich.
rozwiń zwiń