X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom Ulmów. Kim byli Polacy ratujący Żydów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 15:31
W "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o nowo powstałym Muzeum Polaków Ratujących Żydzi w Markowej im. Rodziny Ulmów.
Budynek Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.  Jego patroni podczas II wojny światowej ukrywali ośmioro Żydów. 24 marca 1944 r. zarówno Żydzi, jak i rodzina Ulmów zostali rozstrzelani przez Niemców
Budynek Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Jego patroni podczas II wojny światowej ukrywali ośmioro Żydów. 24 marca 1944 r. zarówno Żydzi, jak i rodzina Ulmów zostali rozstrzelani przez NiemcówFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Uroczyste otwarcie z udziałem duchownych żydowskich i katolickich oraz najwyższych władz państowowych odbędzie się w czwartek 17 marca o 17.30.

Kim byli Ulmowie? Dlaczego pomogli swoim żydowskim sąsiadom - Didnerom, Grünfeldom i Goldmanom? Co wiadomo o ich głównym oprawcy? Opowie o tym dr Mateusz Szpytma, dyrektor Muzeum oraz krewny Wiktorii Ulmy. Natomiast Mirosław Nizio, który zaprojektował budynek i otaczającą go przestrzeń (m.in. sad jabłoniowy), zdradzi, czym kierował się podczas projektowania Muzeum.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w czwartek (17.03) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Bartosz Panek.

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Ostwind. Żyd. Patriota. Żołnierz Niezłomny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 15:30
- To niezwykła postać, burząca schematy. Najwyższy rangą dowódca w polskim podziemiu pochodzenia żydowskiego - mówi Wacław Holewiński, autor książki "Honor mi nie pozwala”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chrześcijaństwo bez judaizmu uschnie"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 17:00
- Dialog z judaizmem wzbogaca naszą chrześcijańską tożsamość, spotkanie z judaizmem pomaga nam zrozumieć samych siebie - mówił w Dwójce ojciec Wiesław Dawidowski.
rozwiń zwiń