X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbrodnie stalinizmu. Historia trudno dostępna

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 19:00
- Rosjanie nie wpuszczają nas do swoich archiwów nie tylko przez niechęć do krajów Europy Środkowej, ale też przez wzgląd na politykę wewnętrzną - mówił w Dwójce Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Audio
  • Zbrodnie stalinizmu. Historia trudno dostępna (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Obraz Sergieja Korolkooffa przedstawiający syberyjskich zesłańców
Obraz Sergieja Korolkooffa przedstawiający syberyjskich zesłańcówFoto: PAP/Photoshot

- Pokazanie pełnej prawy o zbrodniczości Związku Sowieckiego, jego przywódców i członków nomenklatury może doprowadzić z punktu widzenia obecnego reżimu, do nieprzewidzianych skutków - mówił gość audycji "O wszystkim z kulturą". Łukasz Adamski zauważał, że skrywane dokumenty mogłyby wskazać na rodzinne powiązania między obecną władzą, a dawnymi komunistycznymi zbrodniarzami. Poza tym zakłóciłyby przekaz rosyjskiej propagandy, według której ZSRR był normalnym uczestnikiem stosunków międzynarodowych.

Rosyjski historyk Nikita Pietrow wskazywał na ambiwalentny stosunek współczesnych Rosjan do Stalina, który z jednej strony ma na rękach krew milionów, z drugiej wygrał II wojnę światową i uczynił z Rosji mocarstwo.

O litewskim spojrzeniu na zbrodnie stalinizmu opowiadał Arunas Bubnys z Centrum Badania Eksterminacji i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Łukasz Adamski (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia), Nikita Pietrow (historyk), Arunas Bubnys (Centrum Badania Eksterminacji i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy)

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sołżenicyn - pisarz, który był sumieniem Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 06:08
- Sołżenicyn dał świadectwo, że prawo stosowane dla podtrzymania nieludzkiej dyktatury, dla podtrzymania władzy jednego człowieka, dla podtrzymania stanu niewoli dla całego narodu, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością - mówił tłumacz prof. Jerzy Pomianowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez wielkich słów" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 22:15
24 lutego 2016 roku mija 63. rocznica śmierci generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila".
rozwiń zwiń