X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatralny "Przypadek" wg Kieślowskiego a sprawa polska

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 17:25
- Ten spektakl był trochę moją ucieczką, głosem sprzeciwu wobec polskich podziałów - mówił Bartosz Szydłowski o "Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego" w Teatrze Łaźnia Nowa w Nowej Hucie.
Audio
  • Z Bartoszem Szydłowskim, dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Łaźnia Nowa, rozmawia Jacek Wakar (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ze spektaklu Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego, reż. Bartosz Szydłowski (premiera 05 marca 2016 r.)
Zdj. ze spektaklu "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego", reż. Bartosz Szydłowski (premiera 05 marca 2016 r.) Foto: Tomasz Wiech/mat. prasowe

- To jest jakieś przekleństwo polskie, że my nie potrafimy wedrzeć się do końca w przestrzeń egzystencjalnych pytań, bo cały czas się zatrzymujemy na poziomie doraźnego sporu – podkreślał reżyser, opowiadając o swoim najnowszym spektaklu.

Dlaczego ta teatralna opowieść nawiązuje właśnie do twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, a zwłaszcza do jego słynnego "Przypadku"? W jakiej sytuacji publicystyka w teatrze jest do przyjęcia? I w jakim sensie żyjemy w "ciekawym czasie dla teatru"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Bartosz Szydłowski (założyciel niezależnego krakowskiego Stowarzyszenia Teatralnego "Łaźnia", twórca i dyrektor artystyczny jednego z najważniejszych w Polsce festiwali teatralnych: "Boskiej Komedii", dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Łaźnia Nowa w Nowej Hucie) 

Data emisji: 1.04.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziady" Nekrosiusa. Polacy zakładnikami Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 20:00
- Eimuntas Nekrosius traktuje ironiczne słynną sentencję Krasińskiego: "My wszyscy z niego". Pokazuje, że jesteśmy niewolnikami Mickiewicza - zinterpretował spektakl Teatru Narodowego krytyk Jacek Cieślak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: aktorstwo to zawód niedemokratyczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 10:40
– Nie ma takiego regulaminu, że dziś gramy główną rolę, a jutro epizod i wszyscy mają równo. Nigdy tak nie było i nie będzie – mówił aktor, reżyser i pedagog Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń