X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fotografia podróżnicza to przyjemny anachronizm"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 20:00
- Świat został już dawno odkryty, sfotografowany i zmapowany. Potrzeba podróży fotograficznej jest nie do końca uzasadniona - mówił w Dwójce Rafał Milach z kolektywu Sputnik Photos.
Audio
  • Dyskusja o współczesnych relacjach między fotografią i podróżowaniem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dziś fotografia podróżnicza kojarzy się z kolorowym magazynem, który kilkadziesiąt lat temu pokazywał jak wygląda świat - mówi Rafał MIlach
"Dziś fotografia podróżnicza kojarzy się z kolorowym magazynem, który kilkadziesiąt lat temu pokazywał jak wygląda świat" - mówi Rafał MIlachFoto: Glowimages/EastNews

Pretekstem do rozmowy były łódzki Fotofestiwal oraz Miesiąc Fotografii w Krakowie podejmujące temat wypraw i fotografii. Rafał Milach zauważał, że fotograf jadący w świat robić zdjęcia, nie ma już uprzywilejowanej pozycji. - Na miejscu są tysiące ludzi, którzy mają dostęp do tysięcy informacji. Świat fotografii stał się demokratyczny i zglobalizowany.

Zdaniem gościa audycji "O wszystkim z kulturą" pozostała jedna rzecz, która pozwala odróżnić profesjonalistę od fotografa amatora i bynajmniej nie jest to wysokiej klasy aparat.

W audycji rozmawialiśmy także z dyrektorami najważniejszych polskich festiwali fotografii, którzy mówili o najnowszych trendach w tej dziedzinie sztuki.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartek Chaciński

Goście: Agnieszka Dwernicka (dyrektor Miesiąca Fotografii w Krakowie), Krzysztof Candrowicz (dyrektor łódzkiego Fotofestiwalu), Maciej Bujko (dyrektor Tiff Festival), Rafał Milach (Sputnik Photos) 

Data emisji: 10.06.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żywe archiwa". By fotografia żyła i trwała

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:32
- Zachowanie archiwów artystów zachowane gdzieś w kanapach, piwnicach, to cel pracy naszej fundacji - mówi Marta Szymańska z Fundacji Archeologii Fotografii. W Czwórce podpowiada też, jak uporządkować domowe zdjęcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migawki z życia Wojciecha Plewińskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 14:34
- Pewnego razu uświadomiłem sobie, że chętnie bym dostał do ręki zapiski swojego pradziadka. Pomyślałem, że sam spiszę życie dla potomków - mówił w Dwójce wybitny fotografik, wieloletni współpracownik m.in. tworzonego przez Mariana Eile "Przekroju".
rozwiń zwiń