X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Żywe archiwa". By fotografia żyła i trwała

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:32
- Zachowanie archiwów artystów zachowane gdzieś w kanapach, piwnicach, to cel pracy naszej fundacji - mówi Marta Szymańska z Fundacji Archeologii Fotografii. W Czwórce podpowiada też, jak uporządkować domowe zdjęcia.
Audio
  • Marta Szymańska z Fundacji Archeologii Fotografii opowiada o wystawie "Żywe archiwa" i jak archiwizować domowe zdjęcia (Stacja Kultura/Czwórka)
Warto opisywać zdjęcia z rodzinnych albumów
Warto opisywać zdjęcia z rodzinnych albumów Foto: pixabay.com

- Praca w naszej fundacji bywa trudna, ale jest niezmiernie ciekawa - opowiada gość Czwórki. - Od 2008 roku zajmujemy się archiwami fotograficznymi polskich artystów. Nasza praca rozpoczyna się od odnalezienia lub otrzymania zdjęć, przez przepakowanie, opracowanie, do zidentyfikowania i opisania tego, co na nich jest.

Opracowane archiwa zostały udostępnione współczesnym artystom, dzięki ich działaniom powstała wystawa "Żywe archiwa", którą możemy oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Marta Szymańska opowiadała też o fundacyjnym projekcie "Długie życie fotografii", podpowiadała też jak porządkować nasze zdjęcia analogowe, dlaczego do ich opisywania używać ołówków i co zrobić z tysiącami zdjęć cyfrowych.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Marta Szymańska (Fundacja Archeologia Fotografii, kuratorka wystawy "Żywe archiwa")

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 10.05

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobra grafika dla dzieci. "Traktuje widza serio"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 12:50
Ilustracje w książkach to pierwszy kontakt dziecka ze sztuką. - Jeżeli ogląda porządnie wydane rzeczy, to kształtuje mu się gust i w głowie dobrze układa - przekonuje Ewa Solarz, kuratorka wystawy "Tu czy tam. Współczesna polska ilustracja dla dzieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:00
_ Do dziś śni mi się gicz cielęca - mówi wybitny grafik, a chodzi o przysmak, którą jadł w warszawskim SARP-ie w latach 60. Jak wspominał, to były ponure, ale zarazem interesujące intelektualnie i towarzysko czasy.
rozwiń zwiń