X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Użyto broni". Reportaż o masakrze w kopalni Wujek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 19:00
- Górnicy nie chcieli zemsty. Oni się chcieli dowiedzieć, kto i dlaczego do nich strzelał - mówił w Dwójce Marek Mierzwiak, autor nagrodzonego reportażu o pacyfikacji w kopalni "Wujek" w 1981 roku.
Audio
  • "Użyto broni". Reportaż o masakrze w kopalni Wujek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Rekonstrukcja pacyfikacji kopalni Wujek na makiecie w Muzeum Izbie Pamięci KWK Wujek
Rekonstrukcja pacyfikacji kopalni Wujek na makiecie w Muzeum Izbie Pamięci KWK WujekFoto: www.prezydent.pl/wikimedia/licencja GNU

- To najważniejsza audycja jaką zrobiłam w życiu. Jeszcze w 1989 roku jej bohaterowie nie wiedzieli, czy kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne - wspominała Anna Sekudowicz, współautorka reportażu "Użyto broni". - Głos w nim zabierają nie tylko górnicy, ale ludzie wszelkich kręgów od Henryka Mikołaja Góreckiego, po zwykłych przechodniów - dodawała.

Reportaż został wyróżniony na prestiżowym festiwalu Prix Italia w 1990 roku. W audycji wysłuchaliśmy nie tylko tego dokumentu, ale też rozmawialiśmy z Robertem Ciupą, dyrektorem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, który mówił o pamięci o "Wujku" i traumie tamtych lat.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 18.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Borowski. Bohater grudnia '81

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 18:40
W audycji spojrzeliśmy na stan wojenny z perspektywy człowieka, który 14 i 15 grudnia 1981 roku zorganizował strajk w miejscu pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To miał być koniec". Stan wojenny oczami filmowców

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 19:00
- Od pierwszych godzin stanu wojennego wiedzieliśmy, że to koniec naszych prób zmagania się z władzą za pomocą filmów. Na szczęście pomyliłem się, bo szybko skontaktowało się ze mną podziemie. Na ich prośbę zacząłem tworzyć kronikarskie opowieści o tym, co dzieje się w tych sferach, których nie mogły pokazać media – opowiadał w Dwójce Jacek Petrycki.
rozwiń zwiń