Polskie Radio
Section05
Adam Borowski

PR24 Rocznica wydarzeń w kopalni "Wujek". Pawłowicz: pamiętajmy o zbrodniach i ofiarach

- Ludzie opozycji przez długi czas żyli z pewnym piętnem nie do końca "fajnych ludzi", ludzi, którzy krzyczeli, że trzeba ukarać zbrodniarzy komunistycznych, a nie się z nimi dogadywać (…). Pamiętajmy o zbrodniach i ofiarach, pamiętajmy o Grzegorzu Przemyku, Emilu Barchańskim czy ks. Jerzym - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Pawłowicz, zastępca dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Gościem audycji był również Adam Borowski, szef Klubów Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski stan wojenny kopalnia Wujek Magdalena Drohomirecka Adam Borowski

Ostry sprzeciw wobec planów Donalda Tuska. Adam Borowski zwołuje manifestację pod TVP. "Grozi nam wprowadzenie cenzury"

- Apeluję, aby wybranym członkom Rady Mediów Narodowych nie przerywano kadencji - mówi w rozmowie z niezalezna.pl Adam Borowski. W tej sprawie działacz opozycji demokratycznej organizuje demonstrację pod siedzibą Telewizji Polskiej, jednoznacznie stając w obronie dziennikarzy i pracowników publicznych mediów.
Zobacz więcej na temat:  Rada Mediów Narodowych Adam Borowski POLSKA media polityka Donald Tusk

W niedzielę manifestacja przed rosyjską ambasadą. "Chcemy przypomnieć Rosji o jej zbrodniach"

W niedzielę odbędzie się manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie. Jeden z organizatorów wydarzenia, szef stołecznego klubu "Gazety Polskiej" Adam Borowski, przekonuje, że udział w manifestacji "to świadectwo pamięci o napaści Rosji na Polskę i jasne stanowisko, że o niej nie zapomnimy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie Adam Borowski Gazeta Polska Codziennie regiony społeczeństwo Rosja manifestacje

PR24 "Wyborców PiS atakowano i wyzywano, to szaleństwo". Borowski komentuje antyrządowy marsz Tuska

- Jest szaleństwo po to, żeby Prawo i Sprawiedliwość, wyborców PiS, atakowano i wyzywano - powiedział w Polskim Radiu 24 szef Klubów "Gazety Polskiej" Adam Borowski nawiązując do tego, że został zaatakowany przez idących w marszu opozycji 4 czerwca. - Daje temu przyzwolenie sam szef opozycji, Donald Tusk, który sam wyzywa wyborców PiS - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Borowski Tadeusz Płużański opozycja Platforma Obywatelska polityka

"Rząd, który starał się przeciąć pępowinę łączącą z PRL". Jacek Łęski o gabinecie Jana Olszewskiego

- Nie chodziło o samą lustrację, ale o wiele działań tego rządu, które miał przeciąć pępowinę z PRL. Na ile one skuteczne i realne, o to można się spierać, natomiast to, że takie działania rząd podjął, to jest pewne - mówił w Polskim Radiu 24 Jacki Łęski (TVP), który wraz z Adamem Borowskim, Gazeta Polska, który wraz mówił o wydarzeniach 1989 i 1992 r.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jan Olszewski Rosja Magdalena Drohomirecka Adam Borowski

PR24 Pół roku wojny na Ukrainie, prezydent Andrzej Duda w Kijowie. Publicyści podsumowali mijający tydzień

Publicyści podsumowywali w Polskim Radiu 24 najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia oraz najistotniejsze zapowiedzi polityczne nadchodzących dni. Gośćmi "Debaty poranka" byli Piotr Grzybowski ("Niedziela"), Adam Borowski (publicysta, kluby "Gazety Polskiej") i Dariusz Grzędziński ("Wprost").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Adam Borowski polityka Ukraina wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie Rosja Andrzej Duda Kijów

Europejscy liderzy w Kijowie. Borowski: Ukraina nigdy nie pójdzie na ustępstwa wobec Rosji

- Takie wizyty zobowiązują do deklaracji, z których później trudno się wycofać. Usłyszeliśmy, że Ukraina nigdy nie pójdzie na ustępstwa wobec Rosji i to jest bardzo ważna deklaracja - zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 szef Klubu "Gazety Polskiej" w Warszawie Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Wojciech Pokora z "Kuriera Lubelskiego" oraz Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bogumił Łoziński Adam Borowski Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Ukraina Kijów wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Unia Europejska

KPO dla Polski. Szymańczyk: rząd pokazał, że umie rozmawiać na bardzo wysokim poziomie negocjacyjnym

- Rząd pokazał, że jest w stanie rozmawiać na bardzo wysokim poziomie negocjacyjnym i w bardzo trudnych warunkach osiągnąć sukces w tym zakresie. Już sama wizyta Ursuli von der Leyen w Polsce jest sukcesem - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Przemysław Szymańczyk ("Głos Dziennika Pomorza"). Gośćmi audycji byli także dr Bartosz Machalica (Centrum im. Daszyńskiego) oraz Adam Borowski (Warszawski Klub Gazety Polskiej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Komisja Europejska Adam Borowski

"Uznano, że należy zamknąć oczy na te zbrodnie". Adam Borowski o wojnach czeczeńskich

- To wszystko już było, tylko naród czeczeński był malutki. Uznano, że można zdemokratyzować Rosję, poza tym interesy były ważne i stwierdzono, że należy zamknąć oczy na te zbrodnie, i mamy skutek taki, że obserwujemy powtórkę tego samego, tylko że na narodzie ukraińskim - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Adam Borowski. Gościem "Debaty dnia" był również zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" Hubert Biskupski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Adam Borowski ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Władimir Putin Józef Stalin Czeczenia Europa

"Nastąpił proces fraternizacji". Borowski o nagraniu Jaruzelskiego i Michnika

- Nastąpił szybki proces fraternizacji postsolidarnościowych elit z postkomunistami. Nie został rozliczony komunizm. Uwłaszczyła się nomenklatura partyjna, a ten film jest dopełnieniem tego, co wiemy, ale obrazek jest oczywiście przykry - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej" Adam Borowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Adam Borowski stan wojenny Adam Michnik Wojciech Jaruzelski PRL komunizm HISTORIA historia Polski PZPR

Adam Borowski o sprawie Łukasza Mejzy: przypomina mi się to, co robiono z Romualdem Szeremietiewem

- Przypomina mi się to, co robiono z panem Szeremietiewem. Grillowano go, po 12 latach został oczyszczony i stwierdzono, że nie było żadnych uchybień. Kłopotem jest brak szybkiej ścieżki sprawdzenia winy pana Mejzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Łukasz Słowik i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd media debata Romuald Szeremietiew Adam Borowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Kiedy chce się osłabić państwo, uderza się w jego siły obronne". Borowski o słowach Frasyniuka nt. żołnierzy

- To są słowa haniebne, bo obrażają służbę ludzi, którzy w godzinie próby są gotowi oddać życie za bezpieczeństwo państwa. Moim zdaniem to zdrada własnego kraju i obywateli - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej", komentując obraźliwe słowa Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica migracja Tadeusz Płużański Adam Borowski

Adam Borowski: pomoc uchodźcom jest ważna, ale musi być dostosowana do sytuacji

- Był czas, że Czeczeni uciekali przed wojną z Rosją i trzeba było te granice otworzyć. Dla nich wtedy pierwszym krajem bezpiecznym była Polska, bo przecież nie Białoruś, która jest zwasalizowana przez Rosję. Natomiast teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". W "Debacie poranka" udział wzięli także Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marcin Piasecki Adam Borowski POLSKA Białoruś Polityka zagraniczna Polski straż graniczna dyplomacja służby i bezpieczeństwo granica

"Bronimy suwerenności, gdy Polska staje przed ważnym wyzwaniem". Borowski o manifestacji przed TK

- Wyrok TSUE, który  nakazuje zawiesić działalność Izby Dyscyplinarnej, która jest b. ważnym organem państwa, jest bezprawną ingerencją w organizację państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". organizator manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym. - My głosowaliśmy za Europą suwerennych państw, a nie Stanami Zjednoczonymi Europy - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Borowski Tadeusz Płużański Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo