X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Adam Borowski

Konwencja PiS w Łodzi. Komentarze

W piątkowej "Debacie dnia" dyskutowano o łódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, oraz o głosowaniu nad nowelizacją Kodeksu Karnego. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Adam Borowski z "Gazety Polskiej", dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego, Elżbieta Królikowska-Avis z tygodnika "Sieci" oraz Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia Adam Borowski Sebastian Gajewski konwencja PiS w Łodzi Unia Europejska polityka

Debata poranka. Kiedy i czy w ogóle Polska będzie gotowa na euro?

- Ta dyskusja nie do końca jest na rękę Brukseli i Komisji Europejskiej, ponieważ mamy naprawdę drastyczne przykłady pokazujące jak euro spowodowało nierówności finansowe - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute). O postulacie Jarosława Kaczyńskiego ws. euro rozmawiali również Adam Borowski (Kluby Gazety Polskiej) i Grzegorz Łaguna ("Superstacja"). 
Zobacz więcej na temat:  euro Tomasz Wróblewski Adam Borowski

Wspomnienie Jana Olszewskiego. "Był osobą ogromnego wymiaru"

- Po "nocnej zmianie" kolejne rządy robiły wszystko, żeby zatrzeć pamięć o Janie Olszewskim. Rozpoczął on proces lustracji, chciał procesu dekomunizacji, więc był niewygodny - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". Pierwszego w pełni demokratycznego premiera wspominali również prof. Wiesław Wysocki i prof. Antoni Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Olszewski premier Adam Borowski

Adam Borowski: Treścią życia premiera Morawieckiego jest służba państwu

– Wyrasta nam mąż stanu – tak o premierze Morawieckim powiedział Adam Borowski, szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”. W Polskim Radiu 24 rozmowa o prezesie Rady Ministrów w kontekście publikacji nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele”, na których można usłyszeć głos premiera. – Na tych taśmach nie ma niczego, co mogłoby kłaść się cieniem na szefa rządu – dodał opozycjonista z okresu PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Adam Borowski afera taśmowa polityka

Przełomowe fakty ws. pomocy polskiej dyplomacji dla Żydów?

- Dowodów na to, że polska dyplomacja pomagała Żydom w czasie II wojny światowej, jest całe mnóstwo - tak o nowych doniesieniach, które ujawnił portal PolskieRadio.pl ws. koordynowania przekazu gigantycznych funduszy na ratowanie Żydów przez polską dyplomację, mówił Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". Do tej kwestii odniósł się również Wojciech Przybylski z "Res Publica". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Borowski Wojciech Przybylski dokument dyplomacja pomoc Żydzi II wojna światowa

Adam Borowski: weto ws. ordynacji nie prowadzi do konfliktu

Prezydent skłania się ku zawetowaniu nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W poniedziałek popołudniu Andrzej Duda spotka się w Pałacu Prezydenckim z ugrupowaniami, które apelowały do niego o weto. - Jeżeli istnieje niebezpieczeństwo, że nowa ordynacja wyeliminuje mniejsze partie i podniesie próg wyborczy, to ja byłbym również przeciwko temu – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Borowski Gazeta Polska Parlament Europejski ordynacja wyborcza

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada nowe projekty. Komentarze

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. - To jedyna władza odkąd pamiętam, która dotrzymuje obietnic – zaznaczył w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Adam Borowski, redaktor Gazety Polskiej. Razem z Adamem Bułą z Polska The Times podsumowywali zapowiedzi PiS złożone sobotniej konwencji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica wybory samorządowe Mateusz Morawiecki program 500+ Adam Borowski cit ZUS Platforma Obywatelska

„Głosu Sprawiedliwych premier Izraela nie może zignorować”

Prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Anna Stupnicka-Bando odczytała podczas poniedziałkowego spotkania w KPRM apel „o powrót na drogę dialogu i pojednania”, który polscy Sprawiedliwi wystosowali do rządów, parlamentów i narodów Izraela i Polski. O liście Sprawiedliwych mówili w audycji Debata Dnia Adam Borowski („Gazeta Polska”) i Tomasz Żółciak („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sprawiedliwi wśród narodów ś›wiata Mateusz Morawiecki Izrael IPN Świadkowie Holokaustu Holokaust Adam Borowski II wojna światowa Instytut Pamięci Narodowej

„Musimy mieć narzędzia, by bronić dobrego imienia Polski"

„Walka o pamięć historyczną to również walka o podmiotowe traktowanie na międzynarodowej arenie” – stwierdził w Polskim Radiu Jarosław Kaczyński. Zdaniem prezesa PiS Polska została poddana bezprecedensowej presji ws. ustawy o IPN. Jego zdaniem krajowi, który jako pierwszy padł ofiarą niemieckiej agresji przypisano winy okupanta. O kryzysie dyplomatyczny wokół ustawy o IPN mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Adam Borowski (szef warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”), Adam Buła („Polska The Times”) i Miłosz Lodowski (portal Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  IPN Jarosław Kaczyński Izrael historia Polski Prawo i Sprawiedliwość Niemcy II wojna światowa Adam Borowski

„Krzysztof Wyszkowski to człowiek wielkich zasług”

Dziś 70. urodziny obchodzi legendarny działacz Wolnych Związków Zawodowych i „Solidarności” – Krzysztof Wyszkowski. To uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Internowany w stanie wojennym. Doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego. Od 2016 roku członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. O roli Krzysztofa Wyszkowskiego mówił w Polskim Radiu 24 opozycjonista z czasu PRL Adam Borowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Wyszkowski Adam Borowski