X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kopalnia Wujek

Horror pod ziemią. Największe katastrofy górnicze

Mimo coraz nowocześniejszych technologii stosowanych w kopalniach, wciąż rośnie liczba wypadków, do których dochodzi pod ziemią. Wybuch w Karwinie był jednym z największych katastrof górniczych w tym roku – kosztował życie 13 osób. Przypominamy najtragiczniejsze wypadki, do jakich dochodziło w kopalniach na terenie naszego kraju, a także na świecie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT kopalnia Wujek wybuch gazu katastrofa w tureckiej kopalni kopalnia w Karwinie

NASZ WYWIAD "Kiszczak Papers" to niejedyne "tajemnice Hoovera"

Jak dziennikarze Polskiego Radia i Rzeczpospolitej trafili na "Kiszczak Papers"? Dlaczego w amerykańskim archiwum znajdują się dokumenty dotyczące polskiej historii? Co jeszcze, poza ujawnionymi listami do Lecha Wałęsy, znajduje się w zbiorach instytutu? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Wiktorem Świetlikiem, redaktorem naczelnym radiowej Trójki i jednym z dziennikarzy, którzy przeprowadzili kwerendę dokumentów znajdujących się w Hoover Institution Library and Archives.
Zobacz więcej na temat:  Czesław Kiszczak Lech Wałęsa TW Bolek Wiktor Świetlik kopalnia Wujek komunizm USA Maria Kiszczak POLSKA

Byli górnicy z "Wujka" krytykują prezydenta Warszawy

- Ani Kiszczak, ani Jaruzelski nie ponieśli żadnej kary za swoje czyny. WRON, jako grupa przestępcza, złamała wszystkie zasady i ówczesne prawo. Mija trzydzieści lat, a ich zbrodnie nadal nie zostały nazwane po imieniu. To haniebne i przykre - komentował w Polskim Radiu 24 Marek Król z "Sieci". Gościem audycji Debata dnia był również Marcin Piasecki z Rzeczpospolitej. 
Zobacz więcej na temat:  polityka kopalnia Wujek Warszawa dekomunizacja

Patryk Pleskot: pacyfikacja śląskich kopalni była brutalna

- Śląsk w skali całego kraju protestował najbardziej gwałtownie. W tym regionie znajdowało się około 25 procent wszystkich strajkujących zakładów pracy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. W audycji "Historia na Dziś" rozmowa o pacyfikacji przez wojsko i milicję śląskich kopalń.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pamięć historia Polski stan wojenny kopalnia Wujek milicja wojsko

Pacyfikacja kopalni "Wujek". "Strzelali z zamiarem zabicia"

– Na ciele górnika, który jako ostatni zmarł po pacyfikacji, oprócz śmiertelnej rany głowy, z uszkodzeniem mózgu, było dwadzieścia jeden śladów po uderzeniach milicyjną pałką – mówił w audycji Pamiętaj, to „Solidarność” Stanisław Płatek, jeden z przywódców strajku w KWK „Wujek”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski komunizm stan wojenny kopalnia Wujek Stanisław Płatek Czesław Kiszczak

"Nie wskazano odpowiedzialnych za strzelanie do robotników"

– Największym problemem jest to, że nie zostali skazani główni autorzy stanu wojennego – mówił w audycji Pamiętaj, to Solidarność Robert Ciupa. Dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności odniósł się w ten sposób do procesów osób odpowiedzialnych m.in. za pacyfikację kopalni „Wujek”. Gościem Polskiego Radia 24 był również Stanisław Płatek, górnik.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność PRL stan wojenny Czesław Kiszczak kopalnia Wujek Śląsk