X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seks, PRL i film. "Sztuka kochania" wciąż aktualna?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 15:26
Co książka zmieniła w świadomości pierwszych czytelników? Jaki jest sens sięgać po nią dziś? Dlaczego warto prześledzić biografię Wisłockiej?
Kadr z filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Kadr z filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"Foto: Jarosław Sosiński/Watchout Productions

"Umiała kochać, ale nie potrafiła żyć" - tak o Michalinie Wisłockiej w jednym z wywiadów opowiadała jej córka Krystyna Bielewicz. Polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog, autorka "Sztuki kochania" stała się bohaterką filmu Marii Sadowskiej, który cieszy się wielką popularnością w polskich kinach - podczas weekendu otwarcia obejrzało go blisko 300 000 widzów.

Produkcja w komediowej konwencji opowiada o życiu Wisłockiej i niełatwej drodze do tego, by "Sztuka kochania" ujrzała światło dzienne. Udało się to mimo długotrwałego sprzeciwu Komitetu Centralnego PZPR, które bało się reakcji Kościoła. Z drugiej strony hierarchowie kościelni nie chcieli zatargu z partią i dlatego też nie wyrazili wsparcia dla publikacji.

Ale film Sadowskiej to również opowieść o tym, że kobieta znająca problemy życiowe wielu par i małżeństw (głównie kobiet), kierująca swój poradnik do tych, którzy chcieliby pogłębić relację z ukochaną osobą, sama najpierw długi czas czekała na osobiste spełnienie, a potem okazało się, że jest ono nietrwałe.

O "Sztuce kochania" i jej autorce porozmawiamy z Violettą Ozminkowski, autorką biografii "Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki", Krzysztofem Rakiem, scenarzystą filmu "Sztuka kochania", a także prof. Zbigniewem Izdebskim.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w czwartek (2.02) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Paweł Siwek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michalina Wisłocka, czyli "wszystkie boginie Olimpu"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 10:00
- To złożona osobowość, obejmująca także elementy mitu prometejskiego. Ona walczyła z systemem, wprowadzając w PRL rewolucję seksualną - opowiadał Krzysztof Rak, scenarzysta filmu o autorce pierwszego polskiego podręcznika seksuologii z lat 70.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tragiczna i wyzwolona". Film o Michalinie Wisłockiej

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 10:00
- Z jednej strony Wisłocka dała nam podręcznik mądry, delikatnie napisany, a z drugiej: to, co radziła, nie do końca umiała zrealizować w swoim życiu - mówił Krzysztof Rak, scenarzysta filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej.
rozwiń zwiń