Christopher i David Alden. "Okropni bliźniacy opery"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 19:30
Bracia Aldenowie nieraz spotykali się z krytyką swojego modernistycznego podejścia do opery. O tym, co stało za tą niechęcią, rozmawialiśmy w Dwójce z połową rodzeństwa - reżyserem Christopherem Aldenem.
Audio
  • Christopher i David Alden. "Okropni bliźniacy opery" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Oana_Unciuleanu/Shutterstock.com

– Część operowej widowni jest bardzo konserwatywna. To ludzie, którzy szczerze kochają tę sztukę, chodzą na spektakle i słuchają muzyki w domu. Kiedy ktoś próbuje wystawić klasyczne dzieło we współczesnym kostiumie w zupełnie nietradycyjny sposób, oni czują się osobiście urażeni – mówił  Christopher Alden.

Nazywani przez krytyków "intruzami" i "okropnymi bliźniakami opery" wychowali się w rodzinie związanej z teatrem. Christopher Alden opowiadał m.in. o tym, że pierwszych wrażeń artystycznych bliźniacy doświadczali jeszcze w łonie matki, o tym, jak dzięki operze "możemy marzyć i śnić", a niekiedy wybrać się "w ciemne rejony prawdy o istocie człowieczeństwa".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Christopher Alden (reżyser operowy)

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/ab

Czytaj także

Łukasz Lewandowski. Teatr, kłamstwa i teletransmisja

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 21:00
– Moja mama mogłaby dużo powiedzieć, jak moja wyobraźnia działała w momentach, w których kłamałem – śmiał się aktor, wspominając swoje pierwsze "aktorskie" występy w rodzinnym domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość i cała reszta. Skąd się wzięła Michalina Wisłocka?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:34
- Rozciągnięta na kilkadziesiąt lat narracja filmu pokazuje wszystkie motywacje, które zebrały się na tę Wisłocką, którą znamy - opowiadał Krzysztof Rak, scenarzysta "Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej".
rozwiń zwiń