Polskie Radio
Section05
Krzysztof Rak

Absurdalne żądania Rosji wobec NATO. Dr Krzysztof Rak: to taktyka negocjacyjna

- Rosjanie mają ten zwyczaj, że bardzo wysoko starają się licytować i to jest znana technika negocjacyjna. Licytujemy bardzo wysoko przy słabej karcie, bo liczymy na to, że partner uwierzy w nasz bluff i uda się nam ugrać coś więcej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Rak odnosząc się do żądań Rosji ws. relacji NATO z Ukrainą i wschodniej flanki NATO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Rosja USA NATO Ukraina ŚWIAT Europa

Nowe władze USA pogrzebią Nord Stream 2? Dr Rak: Biden wraca do polityki mocarstwowej

- W odróżnieniu od Trumpa, który prowadził politykę w gruncie rzeczy izolacjonistyczną, Biden powraca do prowadzenia polityki imperialnej, czyli polityki zwiększonego zaangażowania Stanów Zjednoczonych na świecie i zwiększonych zobowiązań - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Rak. W jego opinii konsekwencją nowej polityki USA może być całkowite zakończenie projektu budowy Nord Streamu 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz ŚWIAT Europa Rosja Niemcy Ameryka USA Stany Zjednoczone Nord Stream II gaz Polityka zagraniczna Polski

"Niemcy cały czas podzielone są na bogate i biedne landy"

– Ostatnie wybory w Niemczech odsłoniły różnice między Osti a Westi – oceniał w audycji W Gruncie Rzeczy Cezary Kościelniak, publicysta. W głosowaniu, w zdecydowanej większości okręgów, wygrała koalicja CDU/CSU bądź SPD. Na wschodzie natomiast, w Saksonii, tryumfowała antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec. W Polskim Radiu 24 o Niemczech – 27 lat po zjednoczeniu – mówił także Krzysztof Rak, dziennikarz. 
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wybory parlamentarne AfD NRD RFN Helmut Kohl

Jarosław Kaczyński chce zmian w UE. Komentarz publicystów

– Angela Merkel dziś nie może zadeklarować, że traktaty dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej zostaną otwarte – komentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rak z „Nowej Konfederacji”. Publicysta na naszej antenie odniósł się do wywiadu, którego Jarosław Kaczyński udzielił Polskiemu Radiu, Telewizji Polskiej i Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Polskie Radio 24 Witold Gadowski Angela Merkel

Rok 2016 na świecie – podsumowanie najważniejszych wydarzeń

- Pogłębiające się nierówności społeczne są zagrożeniem dla demokracji. Już od czasów Platona wiemy, że przy ostrych nierównościach nie może być wolności – powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. stosunków międzynarodowych Krzysztof Rak z Nowej Konfederacji. Gość odniósł się w audycji do najważniejszych, jego zdaniem, wydarzeń roku 2016.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Brexit Wielka Brytania Unia Europejska