FINA. "Chcemy produkować filmy dobre i istotne"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 18:35
- Jednym z zadań Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego będzie produkcja lub koprodukcja filmów poruszających ważkie tematy. Czy to będzie dokument, czy fabuła, to już kwestia mniejszej wagi – powiedział Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor działającej od 1 czerwca instytucji.
Audio
  • Rozmowa z Dariuszem Wieromiejczykiem, dyrektorem Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dariusz Wieromiejczyk
Dariusz WieromiejczykFoto: PAP/Marcin Obara

- Nie chciałbym robić filmów przeznaczonych tylko na festiwale albo zaspokajające tylko potrzeby środowiska filmowego. Przede wszystkim mają to być produkcje poruszające tematy historyczne i zachęcające publiczność do dyskusji. Polska historia ma wiele fascynujących rozdziałów, które nie zostały jeszcze pokazane – dodał Dariusz Wieromiejczyk, który opowiadał w Dwójce o planach instytucji powstałej w wyniku połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

W nagraniu audycji posłuchamy również o promocji polskiego kina za granicą oraz o dotychczasowej działalności Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Wieromiejczyk (dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/mc

Czytaj także

Petabajty kultury w nowej siedzibie NInA

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Dostęp do unikatowych nagrań i możliwość digitalizacji własnych materiałów - to nie jedyne atrybuty zmodernizowanej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor NInA: te nagrania nas przetrwają

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 20:00
O misji Narodowego Instytutu Audiowizualnego opowiadał w audycji "O wszystkim z kulturą" Michał Merczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister kultury: nie zajmujemy się tylko historią

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 19:00
- Zdecydowaliśmy się współprowadzić Warszawską Operę Kameralną, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie czy Orkiestrę Kameralną Amadeus - wyliczał Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opowiadając o inicjatywach ministerstwa niezwiązanych bezpośrednio z polityką historyczną.
rozwiń zwiń