Wiceminister kultury: nie zajmujemy się tylko historią

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 19:00
- Zdecydowaliśmy się współprowadzić Warszawską Operę Kameralną, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie czy Orkiestrę Kameralną Amadeus - wyliczał Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opowiadając o inicjatywach ministerstwa niezwiązanych bezpośrednio z polityką historyczną.
Audio
  • Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozmawia Barbara Schabowska (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jarosław Sellin w studiu Dwójki
Jarosław Sellin w studiu DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Z drugiej strony, jak podkreślał gość Dwójki, "w dziedzinie polityki historycznej, która powinna się opierać na działaniu trwałych instytucji, mamy wiele luk do wypełnienia". - Chcemy, by w 2018 roku kilka nowych muzeów było już otwartych, m.in. Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego czy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - mówił Jarosław Sellin.

W rozmowie również: o programie "Niepodległa" związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, o zmianach w takich placówkach jak Narodowy Instytut Audiowizualny i Filmoteka Narodowa (plany połączenia tych podmiotów) czy Instytut Adama Mickiewicza i Instytuty Polskie działające za granicą (czy IAM będzie koordynował prace tych insytutów?).

W audycji podsumowującej miniony rok w polskiej kulturze nie zabrakło również pytania o prace nad ustawą medialną. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Gość: Jarosław Sellin (sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/gs

Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywracanie pamięci i inne plany Magdaleny Gawin

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 20:30
Rozpowszechnianie polskiej kultury na Zachodzie i projekt związany z pamięcią i dziedzictwem narodowym to dwa główne cele nowej wiceminister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki będzie teraz Instytut Adama Mickiewicza?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 07:00
O zmianę dyrektora IAM zapytaliśmy zwolnionego z tego stanowiska Pawła Potoroczyna, nowego szefa instytucji Krzysztofa Olendzkiego oraz wiceministra kultury Jarosława Sellina.
rozwiń zwiń