X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister kultury: nie zajmujemy się tylko historią

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 19:00
- Zdecydowaliśmy się współprowadzić Warszawską Operę Kameralną, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie czy Orkiestrę Kameralną Amadeus - wyliczał Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opowiadając o inicjatywach ministerstwa niezwiązanych bezpośrednio z polityką historyczną.
Audio
  • Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozmawia Barbara Schabowska (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jarosław Sellin w studiu Dwójki
Jarosław Sellin w studiu DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Z drugiej strony, jak podkreślał gość Dwójki, "w dziedzinie polityki historycznej, która powinna się opierać na działaniu trwałych instytucji, mamy wiele luk do wypełnienia". - Chcemy, by w 2018 roku kilka nowych muzeów było już otwartych, m.in. Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego czy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - mówił Jarosław Sellin.

W rozmowie również: o programie "Niepodległa" związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, o zmianach w takich placówkach jak Narodowy Instytut Audiowizualny i Filmoteka Narodowa (plany połączenia tych podmiotów) czy Instytut Adama Mickiewicza i Instytuty Polskie działające za granicą (czy IAM będzie koordynował prace tych insytutów?).

W audycji podsumowującej miniony rok w polskiej kulturze nie zabrakło również pytania o prace nad ustawą medialną. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Gość: Jarosław Sellin (sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywracanie pamięci i inne plany Magdaleny Gawin

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 20:30
Rozpowszechnianie polskiej kultury na Zachodzie i projekt związany z pamięcią i dziedzictwem narodowym to dwa główne cele nowej wiceminister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki będzie teraz Instytut Adama Mickiewicza?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 07:00
O zmianę dyrektora IAM zapytaliśmy zwolnionego z tego stanowiska Pawła Potoroczyna, nowego szefa instytucji Krzysztofa Olendzkiego oraz wiceministra kultury Jarosława Sellina.
rozwiń zwiń