X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przy stoliku z Holoubkiem, Konwickim i Łapickim

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 18:00
- Nie chciałbym, by nasz stolik był nazywany literackim, filozoficznym czy politycznym - mówił Tadeusz Konwicki w archiwalnym nagraniu Polskiego Radia o swoich słynnych kawiarnianych spotkaniach z Gustawem Holoubkiem i Andrzejem Łapickim.
Audio
  • Przy stoliku z Holoubkiem, Konwickim i Łapickim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/SimoneN

- Było takie miejsce w kawiarni Czytelnika, gdzie w przelocie spotykaliśmy się popatrzeć na siebie, wymienić parę uwag. Potem się nam ten stolik popsuł, zaczął kuleć, i przygarnęła nas kawiarnia Bliklego, gdzie się dobrze czujemy - opowiadał pisarz.

Trzech znakomitych gości archiwalnej audycji Polskiego Radia podkreślało, że ich "spotkania przy stoliku" nie mają jakichś ambitnych założeń: "w biegu spotykamy się, by uzgodnić, co myślimy", "patrzymy, jak życie kotłuje się wokół nas". - Naprawiamy Polskę, mamy koncepcje różne, próby rozwiązań pewnych problemów - dodawał Gustaw Holoubek. - Ale nikt nas nie słyszy, na szczęście, i nikt nigdy nie będzie nas brał pod uwagę…

"Czarodziejska góra" w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka>>>

Z nastaniem lata zapraszamy Państwa do radiowej podróży w czasie. W piątkowe popołudnia będziemy spotykać się z mistrzami słowa, artystami, którzy nieraz gościli na naszej antenie.

Będzie to możliwe dzięki archiwum Polskiego Radia, w którym znaleźć można niejeden dźwiękowy skarb. Na początek trzy wielkie osobistości sztuki: Gustaw HoloubekTadeusz Konwicki i Andrzej Łapicki. Każdego dnia spotykali się przy stoliku w Czytelniku, później w kawiarni Bliklego przy Nowym Świecie w Warszawie. W jednej ze swych audycji postanowiła przenieść ów stolik do studia radiowego Bogumiła Prządka

Zapraszamy do wysłuchania nagrania tego spotkania.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Przygotowały: Aldona Łaniewska-WołłkBogumiła Prządka 

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 17.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: nie czuję się starcem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:15
- To już za kilka dni, więc muszę powiedzieć, że zbliżająca się okrągła rocznica urodzin robi na mnie ogromne wrażenie. Myślałem, że osiemdziesięciolatek to starzec, a tymczasem to jestem ja. A ja się nie czuję starcem, chociaż nim jestem. Mam zatem, jak widać, kłopot z tożsamością – mówił w Dwójce wybitny reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Dąbrowska: teatr radiowy to trudne, ale piękne zadanie aktorskie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 19:22
- Z jednej strony mamy ograniczone środki, ale dzięki temu otwiera się zupełnie inna przestrzeń. Przestrzeń na wyobraźnię, przestrzeń, żeby w interpretacji pofrunąć sobie gdzieś w inne rejony. Nie wszyscy aktorzy dobrze sobie z tym radzą, nie wszyscy potrafią z taką czułością podchodzić do dźwięku - mówiła absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie.
rozwiń zwiń