X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak żyć dobrze z Internetem?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 17:30
- My, jako postindustrialna cywilizacja, jesteśmy jak Grześ z bajki, który szedł przez wieś, a za nim wysypywał się piasek. I ten piasek to nasze dane - mówił w audycji Grzegorz Lewicki, filozof i politolog.
Audio
  • Jak żyć dobrze z Internetem? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexander Supertramp

Grzegorz Lewicki w swoim artykule zatytułowanym "Przejąć panowanie nad algorytmami" pisze o tym, że świat dzisiejszego Internetu coraz bardziej przypomina system inwigilacji i zbierania danych zwykłych ludzi oraz ich danych osobowych, na których firmy robią wspaniałe interesy. Wiąże się z tym jednak ogromne ryzyko.

- My, użytkownicy Internetu, zostawiamy po sobie miliardy danych i wiele osób nie widzi tego. Ale istnieją nakładki internetowe, które pozwalają w czasie rzeczywistym pokazać, że wchodzimy na konkretne strony - mówił Grzegorz Lewicki. - Wybuchają sieci połączeń między tym wszystkim i to się dzieje w ciągu kilku sekund. Algorytmy Internetu potrafią to tak połączyć, że zdobywają bardzo dużą ilość wiedzy o nas: tym, co googlowaliśmy, jakiego leku potrzebujemy i co oglądaliśmy na youtubie. Na tej podstawie potrafią również próbować wnioskować nasze poglądy polityczne. Z samych "lajków" da się wywnioskować nasze preferencje - wyjaśniał politolog.

W jaki sposób to wpływa na kreowanie naszej rzeczywistości? I czy możemy coś z tym zrobić? O tym w nagraniu audycji.


***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon), Grzegorz Lewicki (filozof, politolog, konsultant do spraw prognostyki zajmującej się rozwojem cywilizacji)

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 17.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portal dla ciekawskich. Czy nauka może być jak plotka?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:44
- Ludzie nie chcą zdobywać wiedzy, nawet przez internet, bo ona często jest podana w niewłaściwy sposób. Staramy się to zmienić - tłumaczy Paweł Gluza, pomysłodawca i założyciel portalu Ciekawe.org.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nowe technologie zmienią świat?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:50
Nikt nie przewidział sukcesu sieci internetowej i telefonii komórkowej, nikt też nie zdawał sobie sprawy z głębokości społecznych zmian, których katalizatorem się stały.
rozwiń zwiń