Mariusz Kwiecień. Poławiacz premier

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 17:00
- W życiu artystów często zdarzają się kryzysy, niedyspozycje, czasem ktoś się rozwodzi, czasem ktoś złamie nogę, a czasem po prostu ktoś jest zmęczony zawodem. To zajęcie, które wymaga poświęcenia życia osobistego, zwłaszcza jeśli przygotowuje się nowe role – powiedział w Dwójce wybitny polski baryton.
Audio
  • Mariusz Kwiecień o swoich premierach w 2016 roku (O wszystkim z kulturą/Dwójka

Mariusz Kwiecień w minionym nie mógł narzekać na brak wyzwań. Jego kalendarz artystyczny był podporządkowany trzem premierom na najważniejszych scenach operowych świata.

 - To był dla mnie dobry rok. Wszystkie trzy premiery - dwie w Metropolitan Opera i jedna w Monachium - mają dobre recenzje. Wszystkie trzy zostały już nagrane, a jedna z nich dostępna jest już na DVD - opowiadał w Dwójce tenor, który w 2016 roku wystąpił w "Poławiaczach pereł" - operze Georga Bizeta wystawionej w Metropolitan Opera sto lat po jej prawykonaniu.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. o tym, dlaczego utwór Bizeta tak rzadko wystawiany jest na scenach operowych, i o tym, jak wyglądają kulisy pracy w Metropolitan Opera.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Gość: Mariusz Kwiecień (śpiewak operowy)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/jp

Czytaj także

Rewolucja czy ewolucja? Zmiany w polskiej operze

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 20:40
- Te trzy opery są różne i jednocześnie podobne. Zmiana następuje w momencie ustabilizowanego, wysokiego poziomu, co nie oznacza, że nie można by czegoś zrobić inaczej. Myślę, że każda z tych oper stoi teraz przed taką koniecznością - mówił Jacek Marczyński w audycji poświęconej Operze Wrocławskiej, Bałtyckiej i Śląskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Próba generalna Krzysztofa Pastora

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:00
- Przed każdą próbą generalną i premierą bardzo się stresuję. Dlatego wolę pracować bardzo wcześnie rano. Gdy wieczorem pracuję z muzyką , to potem wszystko kołacze mi się po głowie i nie daje spać całą noc - powiedział w Dwójce Krzysztof Pastor, słynny polski choreograf i Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Moś. 60 urodziny mistrza batuty

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 19:00
Znakomity dyrygent, założyciel orkiestry Aukso i wieloletni prymariusz Kwartetu Śląskiego był gościem Jacka Hawryluka w audycji "O wszystkim z kulturą".
rozwiń zwiń