X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Duch literatury w miasteczku Brzeg

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 15:00
- Myślę, że każde miasto ma swojego ducha, ale każdy powinien sam tego ducha odkryć - mówił członek działającego w Brzegu Stowarzyszenia Żywych Poetów, pisarz Adam Boberski, który zabrał nas na spacer po miasteczku nad Odrą na Śląsku Opolskim.
Audio
  • Duch literatury w miasteczku Brzeg (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Kościół pw. św. Jadwigi w zespole Zamku Piastów Śląskich
Kościół pw. św. Jadwigi w zespole Zamku Piastów ŚląskichFoto: Shutterstock/Pecold

"Tego ducha literatury, choćby niemieckiej, brakowało napływającym po wojnie osadnikom wywodzącym się z kresów wschodnich przedwojennej Polski, a jeszcze bardziej brakowało ich wnukom, bo nic nie przywiązuje do pejzażu i nie roznieca zainteresowań tak bardzo, jak literatura" - twierdzi nasz przewodnik, prozaik, członek Stowarzyszenia Żywych Poetów działającego w mieście. Stowarzyszenie wydaje tomy zarówno poetyckie jak i prozatorskie.

Na rzecz materializowania się słów pracuje w Brzegu Faktoria Prozy i Faktoria Poezji. Nakładem Faktorii Prozy ukazały się "Księgi" - zbiór opowiadań i nowel, często apokryficznych, pióra naszego przewodnika. O sobie Adam Bobersiki dodaje, że ominął go burzliwy okres założycielski Stowarzyszenia.

Rozmowa nagrywana była w październiku, w dzień po ogłoszeniu informacji, o przyznaniu literackiego Nobla Oldze Tokarczuk. Adam Boberski podkreśla, że Olga Tokarczuk jest pierwszą Ślązaczką uhonorowaną tą nagrodą.


Adam Boberski. Fot. Magdalena Bocheńska-Chojecka Adam Boberski. Fot. Magdalena Bocheńska-Chojecka

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Anna Lisiecka

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 15.00

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kim byli ludzie pogranicza? Wyprawa na Warmię i Mazury

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 14:05
W audycji "Kwadrans bez muzyki" wybraliśmy się do Działdowa, gdzie znajduje się Muzeum Pogranicza i wystawa dotycząca miasta i kultury pogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po krakowskiej Nowej Hucie z wyjątkowym przewodnikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 19:23
Fundacja Los Polacos w ramach projektu "Połaź z nami" organizuje spacery pod przewodnictwem osób, które znalazły się w kryzysie bezdomności. W audycji wybraliśmy się na jedną z takich wędrówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści z Ameryki Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 14:14
W "Czytelni" zrecenzowaliśmy dwie książki: "Dzieci czasu. Z kalendarza dziejów ludzkości" Eduardo Galeano oraz "Trzy opowieści" Césara Airy.
rozwiń zwiń