X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odbudowa Wrocławia. Boom zaczął się w 1956

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 07:00
- Przełom ‘56 roku to był moment, kiedy zaczęło się dziać dużo i dobrze. Mieliśmy szczęście do dosyć dobrych architektów, światłych i otwartych władz miejskich, no i byliśmy dosyć daleko od Warszawy - podkreślał Michał Duda z Muzeum Architektury we Wrocławiu, opowiadając o powojennych dziejach tego miasta.
Audio
  • Powojenna odbudowa Wrocławia (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Trzonolinowiec - modernistyczny budynek we Wrocławiu przy ul. Tadeusza Kościuszki
Trzonolinowiec - modernistyczny budynek we Wrocławiu przy ul. Tadeusza KościuszkiFoto: Shutterstock/Emeryk III

To oddalenie Wrocławia od stolicy, tłumaczył gość Dwójki, miało swoje dobre i złe strony. - Nie musieliśmy tak bardzo trzymać się doktryny, ale - to, co zawsze trawiło i do tej pory trawi wrocławską architekturę - pieniędzy nigdy nie było za dużo - mówił Michał Duda.

Agata Gabiś, autorka książki "Całe morze budowania", przypominała z kolei, jak wyglądała droga do boomu 1956 roku. - Po 1945 roku Wrocław był miastem, które właściwie przez następną dekadę czekało na to, co się wydarzy: czy zostanie w granicach Polski, czy będą pieniądze na odbudowę. Decyzja o tym, by oficjalnie zacząć odbudować Wrocław, to był dopiero rok 1952.

Jak wyglądały kulisy tego niezwykłego przyspieszenia odbudowy miasta w latach 1956–1970? Jakie inwestycje wówczas powstały? Które z nich są najbardziej emblematyczne? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Jakub Kukla

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 15.00

Zobacz więcej na temat: Wrocław Jakub Kukla KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wizyta w Domu pod Jedlami

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 12:18
W audycji odwiedziliśmy budynek w Zakopanem, który został zbudowany w 1897 roku dla rodziny Pawlikowskich. Zaprojektował go Stanisław Witkiewicz - prekursor stylu zakopiańskiego w architekturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biała Fabryka – opowieść dźwiękowa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 10:00
Sto osiemdziesiąt lat temu, w 1839 roku, rozpoczęła się nowa era w dziejach łódzkiego przemysłu. W fabryce Ludwika Geyera wystartowała pierwsza w mieście maszyna parowa. Zmieniła ona nie tylko przemysł włókienniczy, ale także pejzaż miasta, które odtąd kojarzy się z dziesiątkami dymiących kominów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o legendarnym centrum biznesowym i towarzyskim warszawskiej Woli, o którym dziś pamięta niewielu.  
rozwiń zwiń