X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słowacja - kulturalna emancypacja

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 12:14
W audycji rozmawialiśmy o tym, jak postrzegamy Słowaków i jak oni widzą samych siebie, w oparciu o jakie symbole budują tożsamość narodową i jak kształtują relacje z sąsiadami.
Audio
  • Katarzyna Pilarska i Tomasz Grabiński o kulturze Słowaków (Dwukropek/Dwójka)
Bratysława
Bratysława Foto: shutterstock.com/TTstudio

Patrząc w kierunku południowych sąsiadów, polska publiczność czytelnicza skupia się głównie na czeskich propozycjach. Jednak w ostatnim czasie w Polsce ukazało się kilka istotnych książek słowackich, m.in. "Słowacja. Dzieje obojętności" Martin M. Šimečki, "Słowacy. Stulecie dłuższe niż sto lat" Ľubomíra Liptáka, "Słoń na Zemplinie. Opowieści ze Słowacji", czyli zbiór reportaży Andreja Bana, czy w końcu kultowa powieść słowacka "Rivers of Babylon" Petra Pišťanka, której fragmentów już od poniedziałku będą Państwo mogli słuchać na naszej antenie.

Gośćmi audycji byli Katarzyna Pilarska z Instytutu Teatralnego i tłumacz Tomasz Grabiński.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadził: Piotr Kofta

Data emisji: 12.01.2020

Godzina emisji: 16.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Nowicki o potrzebie podróży

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 20:49
Gościem "Dwukropka" był znakomity eseista, także powieściopisarz, z którym rozmailiśmy o jego ostatnio wydanej książce "Cieśniny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Tolkien. Słownik miejsc wyobrażonych

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:33
- Odkryłem w tej książce na przykład Richarda Adamsa i jego powieść "Shardik": wizję krainy, w której panuje kult niedźwiedzia, a poza tym właściwie wszyscy są zwyczajnymi ludźmi – opowiadał Jan Gondowicz o "Słowniku miejsc wyobrażonych" Alberta Manguela i Gianniego Guadalupiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różewicz i Przybylski. Korespondencja

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 09:35
W "Dwukropku" rozmawialiśmy o korespondencji, którą przez lata prowadzili ze sobą poeta Tadeusz Różewicz i historyk literatury, eseista Ryszard Przybylski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Towarzysz podróży. O profesorze Antonim Kępińskim

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 16:00
"Dla człowieka nie tylko świat otaczający jest zagadką; jest on nią sam dla siebie. I z obu tajemnic bardziej dręcząca wydaje się ta druga" - pisał Antoni Kępiński. Jego dzieło do dziś pomaga nam w rozumieniu siebie i poznawaniu drugiego człowieka, a jego książki są czytane nie tylko przez psychiatrów.
rozwiń zwiń