X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety, ich nogi i buciki. Fascynacje Schulza

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:00
– Książka powstała trochę przez przypadek. Zaczęło się od doktoratu w ASP. Zaczęłam pisać, bo chciałam uporządkować archiwalia – mówiła dr Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki "Kobiety i Schulz".
Audio
  • Anna Kaszuba-Dębska o swojej książce "Kobiety i Schulz" (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Fragment jednej z grafik Brunona Schulza
Fragment jednej z grafik Brunona SchulzaFoto: Wikimedia/domena publiczna

schulz.jpg

Zofia Nałkowska pisała, że Brunona Schulza wyróżniał "nie tylko talent, władanie słowami i myślą", lecz także "wysoki gatunek reakcji na świat, operowanie w jedynej i własnej strefie rzeczywistości". Osobowość pisarza przyciągała kobiety, a on sam bardzo dbał o kontakt z nimi – głównie listowny.

– Jego normalność była dosyć smutna. Kiedy debiutował, miał 42 lata. Mieszkał ze swoją matką, ciotką i troszeczkę oszalałą siostrą. To był dość smutny i szary dom. Wydaje mi się, że kontakty listowne pozwalały mu liznąć wielkiego świata, zobaczyć coś innego. Otwierały mu one furtki w różne inne światy – powiedziała Anna Kaszuba-Dębska.

Wśród kilkunastu pięknych i eleganckich pań, o których opowiadała autorka książki "Kobiety i Schulz", znajdowały się m.in. cierpiąca na depresję była modelka Witkacego, współtwórczyni artystycznej komuny działającej podczas wojny, a także pewna awanturnica, która przez kilka lat była bohaterką prasy brukowej.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Anna Kaszuba-Dębska (malarka, graficzka, autorka książki "Kobiety i Schulz")

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Martwy sezon". Komiks według Schulza

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 21:00
Rozmowa z laureatem "Paszportu Polityki" Kubą Woynarowskim, autorem "Martwego sezonu", powieści graficznej osnutej na motywach z prozy Brunona Schulza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Tuszyńska na tropie narzeczonej Schulza

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 21:00
Popularna pisarka opowiadała w Dwójce o swojej nowej książce poświęconej Józefinie Szelińskiej, jedynej kobiecie, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 opowiadań na urodziny Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 06:00
Rocznica urodzin znakomitego prozaika jest dobrą okazją, by przypomnieć jego prozę z tomów "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Sklepy cynamonowe" w interpretacji Jacka Mikołajczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pocztówkowe króliki i inne sekrety Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 16:30
Króliki w stroju strażaków i tajemnicza służąca Adela - to mniej znane elementy biografii Brunona Schulza, o których opowiadał w Dwójce Jan Gondowicz.
rozwiń zwiń