X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Medea oczami dzieci. Spektakl Doroty Kędzierzawskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 10:30
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Dorotą Kędzierzawską na temat jej teatralnego debiutu w warszawskim Teatrze Polonia. To teatralny eksperyment, w którym główne role powierzono dzieciom. Premierę spektaklu przewidziano na 22 maja.
Audio
  • Dorota Kędzierzawska o spektaklu "Medea" w warszawskim Teatrze Polonia (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z zespołem Trzy Dni Później i innymi laureatami konkursu "Nowa Tradycja" (Poranek Dwójki)
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak  Nic,Pora umierać czy Jutro będzie lepiej (2010) wzięla tym razem na warsztat żużel
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak "Nic","Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej" (2010) wzięla tym razem na warsztat żużelFoto: Grzegorz Śledź / PR2

Spektakl oparty jest na australijskim tekście, który tragiczną opowieść Eurypidesa o Medei i jej rodzinie ukazuje oczami jej synów. To właśnie dwaj bracia - Leon i Teoś - opowiadają o zdradzie, która spotkała Medeę ze strony ukochanego męża Jazona.

"Medea" powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji z dziećmi. Jest to więc eksperyment teatralny: po raz pierwszy w Polsce tak duże role powierzono dzieciom. W roli Medei zobaczymy Magdalenę Boczarską. Premiera "Medei" 22 maja w Teatrze Polonia.

***

W audycji wysłuchaliśmy także relacji z wielkiego finału Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Naszą "Płytą tygodnia" jest tym razem album norweskiego pianisty Leifa Ovego Andsnesa, któremu towarzyszy Mahler Chamber Orchestra, z koncertami (II i IV) Ludwiga van Beethovena. To nowe wydawnictwo firmy Sony Classical.
Oprócz tego w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" oraz kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25 -lecie".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kędzierzawska: Instytut Rozbitek to miejsce magiczne

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 12:40
- Zorganizowaliśmy w Rozbitku trzy projekcje dla publiczności miejscowej. Było naprawdę fantastycznie - opowiada Dorota Kędzierzawska o wrażeniach z Transatlantyk Festival Poznań 2013.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: mam poczucie, że w tym, co robię, jestem szczera

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 09:54
- Nie staram się robić żadnych kroków pod publiczkę, tylko opowiadać to, co mnie frapuje, męczy, dręczy albo cieszy - mówiła w Jedynce reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonogram Źródeł 2013 – oto zwycięzcy!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:00
W drugim dniu 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" poznaliśmy laureatów Fonogramu Źródeł 2013.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa Tradycja": Grand Prix dla zespołu Trzy Dni Później!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 15:05
Trzy Dni Później został laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"! Zespół otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga.
rozwiń zwiń