Orły 2016. Znamy zwycięzców

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 06:00
Relację z gali nagród filmowych Orły 2016. Tryumfował w tym roku obraz "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, który zdobył cztery statuetki.
Audio
  • Relacja Katarzyny Hagmajer-Kwiatek z gali wręczenia nagród Orły 2016 (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Wojciechem Blecharzem (Poranek Dwójki)
  • Marcin Zdunik poleca "Traktat o łuskaniu fasoli" Wiesława Myśliwskiego (Poranek Dwójki)
Aktor Janusz Gajos otrzymał nagrodę za najlepszą główną rolę męską oraz nagrodę za osiągnięcia życia podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016
Aktor Janusz Gajos otrzymał nagrodę za najlepszą główną rolę męską oraz nagrodę za osiągnięcia życia podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016Foto: PAP/Marcin Obara

Uznano go za najlepszy film polski. Nagrody otrzymała także reżyserka oraz odtwórcy głównych ról: Maja Ostaszewska i Janusz Gajos.

W audycji spotkaliśmy się też z kompozytorem Wojciechem Blecharzem, który opowie o projekcie realizowanym w Muzeum Powstania Warszawskiego. To instalacja powstająca w ramach wydarzenia zatytułowanego "Sen o Towarowej", czyli nowej koncepcji zagospodarowania tej właśnie warszawskiej ulicy. Do pokoju dźwięków zaprojektowanego przez artystę będzie można wejść tylko w sobotę 12 marca. Wiosną bryła stanie się elementem warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Codziennie tuż przed 9.00 wydarzenia kulturalne rekomenduje wiolonczelista Marcin Zdunik.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 6.00

mm/mc

Czytaj także

Janusz Gajos otrzyma Orła 2016 za osiągnięcia życia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 19:32
- Każde podkreślenie, że to, co udało mi się zrobić do tej pory, jest ważne, oczywiście cieszy - powiedział laureat Martynie Podolskiej. Jednak Janusz Gajos nie ma jeszcze zamiaru podsumowywać swego zawodowego życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orły 2016. Triumfuje "Body/Ciało". Nagrodzeni: Gajos, Ostaszewska i Szumowska

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 23:00
Orła 2016 dla najlepszego filmu otrzymał obraz "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, która została także laureatką w kategorii "Najlepszy reżyser". Za najlepsze role pierwszoplanowe uznano kreacje Mai Ostaszewskiej i Janusza Gajosa w tym właśnie obrazie.
rozwiń zwiń