Oskar Kolberg według duetu InFidelis

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 19:29
Spotkanie z artystkami zespołu, który na 19. "Nowej Tradycji" zdobył drugą nagrodę i wyróżnienie publiczności "Burza Braw".
Duet InFidelis
Duet InFidelisFoto: Bartek Muracki/mat. pras.
Laureaci "Nowej Tradycji" >>
nowa tradycja 2016- - 320_in fidelis.JPG
"Zaczynamy być zapraszani na wesela"

Warszawski duet InFidelis tworzą Helena Matuszewska i Marta Sołek. To dwie klasycznie wykształcone instrumentalistki, które zakochały się w brzmieniu suki biłgorajskiej i fideli płockiej. Od kilku lat poświęcają swoją uwagę tym właśnie instrumentom. Po godz. 9.30 porozmawiamy z nimi o koncertach oraz ich płycie "Projekt.Kolberg".

Ten właśnie album będzie Folkową Płytą Poranka. Krążek, który znalazł się w finałowej osiemnastce konkursu na Folkowy Fonogram Roku, będzie można zdobyć po godz. 8.45.

Obejrzyj konkursowe przesłuchanie duetu InFidelis:

Będziemy też Państwa zapraszać na potańcówkę na deskach Cafe 8 Stóp! w Warszawie. Zagra Kapela ludowa zespołu "Kurpie Białe", pojawi się Maria Siwiec, śpiewaczka z Gałek Rusinowskich, a także laureaci III nagrody tegorocznego festiwalu "Nowa Tradycja" - zespół Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska.

Podczas sobotniego spotkania nie zabraknie oczywiście naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników - najciekawsze weekendowe artykuły wybierze Jerzy Kisielewski.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

***

Na "Poranek Dwójki" w sobotę (21.05) w godz. 6.00-10.00 zaprasza Anna Szewczuk.

mc/gs

Zobacz więcej na temat: folk KULTURA muzyka ludowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest... sentymentalna?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 15:00
Jak zwrócił uwagę Piotr Kędziorek, muzyka zespołu jest raczej taneczna niż sentymentalna. A muzycy Orkiestry występującej na "Nowej Tradycji" 2016 chętnie podpisali się pod tą opinią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debashish Bhattacharya: moja muzyka pochodzi z innych czasów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:00
– Kiedyś słuchaliśmy wszystkiego uważniej, starając się zachować w sobie muzykę – opowiadał indyjski gitarzysta, gwiazda festiwalu folkowego "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń