X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oskar Kolberg według duetu InFidelis

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 19:29
Spotkanie z artystkami zespołu, który na 19. "Nowej Tradycji" zdobył drugą nagrodę i wyróżnienie publiczności "Burza Braw".
Duet InFidelis
Duet InFidelisFoto: Bartek Muracki/mat. pras.
Laureaci "Nowej Tradycji" >>
nowa tradycja 2016- - 320_in fidelis.JPG
"Zaczynamy być zapraszani na wesela"

Warszawski duet InFidelis tworzą Helena Matuszewska i Marta Sołek. To dwie klasycznie wykształcone instrumentalistki, które zakochały się w brzmieniu suki biłgorajskiej i fideli płockiej. Od kilku lat poświęcają swoją uwagę tym właśnie instrumentom. Po godz. 9.30 porozmawiamy z nimi o koncertach oraz ich płycie "Projekt.Kolberg".

Ten właśnie album będzie Folkową Płytą Poranka. Krążek, który znalazł się w finałowej osiemnastce konkursu na Folkowy Fonogram Roku, będzie można zdobyć po godz. 8.45.

Obejrzyj konkursowe przesłuchanie duetu InFidelis:

Będziemy też Państwa zapraszać na potańcówkę na deskach Cafe 8 Stóp! w Warszawie. Zagra Kapela ludowa zespołu "Kurpie Białe", pojawi się Maria Siwiec, śpiewaczka z Gałek Rusinowskich, a także laureaci III nagrody tegorocznego festiwalu "Nowa Tradycja" - zespół Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska.

Podczas sobotniego spotkania nie zabraknie oczywiście naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników - najciekawsze weekendowe artykuły wybierze Jerzy Kisielewski.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

***

Na "Poranek Dwójki" w sobotę (21.05) w godz. 6.00-10.00 zaprasza Anna Szewczuk.

mc/gs

Zobacz więcej na temat: folk KULTURA muzyka ludowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest... sentymentalna?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 15:00
Jak zwrócił uwagę Piotr Kędziorek, muzyka zespołu jest raczej taneczna niż sentymentalna. A muzycy Orkiestry występującej na "Nowej Tradycji" 2016 chętnie podpisali się pod tą opinią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debashish Bhattacharya: moja muzyka pochodzi z innych czasów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:00
– Kiedyś słuchaliśmy wszystkiego uważniej, starając się zachować w sobie muzykę – opowiadał indyjski gitarzysta, gwiazda festiwalu folkowego "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń