REKLAMA

Neoklasyczny podbój kosmosu z Katarzyną Borek

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 09:30
– Z połączenia dźwięków nagranych przez sondy Voyager z tymi utworami powstała kompilacja kontemplacyjna i medytacyjna – mówiła pianistka o swojej płycie "Space In Between".
Audio
  • Neoklasyczny podbój planet z Katarzyną Borek (Poranek Dwójki)
Fragment okładki płyty Katarzyny Borek Space In Between
Fragment okładki płyty Katarzyny Borek "Space In Between” Foto: materiały prasowe

Katarzyna Borek wydała swój album nakładem oficyny Leszka Możdżera. Artystka, łącząca upodobanie do muzyki klasycznej i brzmieniowych eksperymentów, jest uczennicą prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Daniela Blumenthala. Na płycie "Space In Between" nagrała osobisty zestaw swoich ulubionych kompozycji.

Pianistka opowiadała w Dwójce m.in. o tym, jak doszło do tego, że jako klasycznie wykształcona artystka zaczęła kierować się w stronę innych muzycznych światów, jakim zabiegom poddano fortepian wykorzystany do nagrania albumu oraz skąd na tej płycie wzięły się dźwięki nagrane w kosmosie - w którym przecież nie ma żadnych dźwięków.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Katarzyna Borek (pianistka)

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kul

Czytaj także

Branford Marsalis. Jazzman, czyli sportowiec

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 18:14
– Powtarzanie, powtarzanie, powtarzanie - to jest to, co łączy sport i muzykę, szczególnie jazzową – mówił saksofonista, który 1 lipca wystąpił w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilkanaście gitar Marka Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 09:00
- Mam je nie z powodów specjalnie kolekcjonerskich. One wszystkie do czegoś mi się przydają – opowiadał muzyk o swoich gitarach, wśród których - jak zdradził - jest kilka bardzo szczególnych.
rozwiń zwiń