Krzysztof Pastor: bardzo lubiłem tańczyć

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 10:30
- Nie mam z tego okresu wspomnienia mordęgi, ale raczej wspomnienie obcowania z muzyką, widzami i innymi artystami. Najważniejszy był ten ułamek sekundy zrozumienia między nami – powiedział Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego i słynny choreograf, który swą karierę rozpoczynał od występów na scenie baletowej.
Audio
  • Krzysztof Pastor o swojej karierze choreograficznej i nie tylko (Poranek Dwójki)

Gość Dwójki, który obchodzi w tym roku 60-lecie urodzin a także 30-lecie pracy choreograficznej, opowiadał, jak rozpoczęła się jego kariera związana z baletem.

- Kiedy miałem 8 lat zacząłem grać na skrzypcach. Ale że ćwiczenie na tym instrumencie nie jest dobrą kombinacją dla młodego chłopca, który chce biegać i skakać, mój ojciec postanowił zapisać mnie na egzamin do szkoły baletowej. Traf chciał, że zostałem przyjęty i bardzo to polubiłem. Miałem co prawda momenty zwątpienia, ale nigdy nie żałowałem, że zostałem tancerzem i zawsze wykonywałem swój zawód z pasją.

W nagraniu posłuchamy również o tym, jak Krzysztof Pastor postanowił zająć się choreografią, a także o wydanym przez Teatr Wielki jubileuszowym albumie poświęconym twórczości artysty.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Krzysztof Pastor (choreograf, inscenizator)

Data emisji: 20.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Czytaj także

Tańcząca "Burza" Szekspira przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:01
W "Notatniku Dwójki" wybraliśmy się na próbę spektaklu baletowego, który będzie miał premierę 9 kwietnia w Teatrze Wielkim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Próba generalna Krzysztofa Pastora

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:00
- Przed każdą próbą generalną i premierą bardzo się stresuję. Dlatego wolę pracować bardzo wcześnie rano. Gdy wieczorem pracuję z muzyką , to potem wszystko kołacze mi się po głowie i nie daje spać całą noc - powiedział w Dwójce Krzysztof Pastor, słynny polski choreograf i Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taniec sprzyja zalotom, ale też budowaniu wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 21:00
- Taniec jest momentem, kiedy możemy sprawdzić naszego partnera pod kątem fizycznym, czy ma dobry zapach. W dworskim środowisku taniec był jedyną okazją kiedy osoby mogły się dotknąć przed wejściem w związek - mówiła podczas Dwójkowej dyskusji tancerka i choreografka Romana Angel.
rozwiń zwiń