X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:25
Wyróżnienia zdobyli Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik, a tytuł Warszawskiego Twórcy przyznano Hannie Krall.
Audio
  • Relacja z przyznania Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (Poranek Dwójki)
Hanna Krall podczas gali przyznania 10. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w warszawskim Teatrze Studio
Hanna Krall podczas gali przyznania 10. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w warszawskim Teatrze StudioFoto: PAP/Jakub Kamiński

Hanna Krall 1200.jpg
Mistrzostwo przy okazji. Opowieść o Hannie Krall

Nagroda Literacka m.st. Warszawy ma długą - sięgającą dwudziestolecia międzywojennego - tradycję. Jej pierwszym laureatem był Władysław Mickiewicz, syn poety Adama Mickiewicza, zaś w późniejszych latach m.in. Tadeusz Boy-Żeleński i Pola Gojawiczyńska. 10 lat temu nagroda została wznowiona i od tego czasu w 4 kategoriach nagrodzono wiele znakomitych książek, a przyznawanym poza kategoriami tytułem Warszawskiego Twórcy uhonorowano m.in. Tadeusza Konwickiego, Joannę Kulmową i Wiesława Myśliwskiego.

27 kwietnia podczas gali w Teatrze Studio poznaliśmy laureatów 10. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z nagrodzonymi i szefem jury Januszem Drzewuckim rozmawiała Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

***

Goście: Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik (laureaci 10. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy), Janusz Drzewucki (przewodniczący jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy)

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 7.14

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krall". To nie wywiad, to ping pong

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 15:00
- Wojciech Tochman zdecydowanie nie udaje osoby stawiającej nieśmiałe pytanie wielkiej reportażystce - mówił Mariusz Szczygieł o obszernej rozmowie opublikowanej w książce poświęconej Hannie Krall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia szczenięcia. Zbrodnia i kara wg Goetla

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 09:00
W cyklu "Ksiażka do słuchania" przedstawiliśmy opowiadanie Ferdynanda Goetla pt. "Schmerzenreich" w interpretacji Jacka Mikołajczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzostwo przy okazji. Opowieść o Hannie Krall

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 13:30
- Kapuściński i Kąkolewski postawili całe swoje życie na jeden cel, Hanka Krall zawsze mówiła, że w życiu najważniejsze jest życie - tak o wybitnej reporterce mówił w Dwójce Marek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grynberg: bycie Żydem w Polsce jest trudniejsze niż gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
- To widać po napisach na murach. Żyd jest słowem w Polsce niezręcznym, wiele osób ścisza głos, gdy je wymawia - mówił pisarz, który w Dwójce opowiadał o swojej nowej książce pt. "Rejwach".
rozwiń zwiń