Nowe głosy na antenie Dwójki. Premiera dżingli

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:44
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z uczestnikami akcji "Kultura pomaga", którzy wylicytowali możliwość nagrania dżingli z cyklu "Dwójka - jesteś na miejscu".
Audio
  • Posłuchaj dżingli nagranych przez słuchaczy Dwójki w ramach akcji "Kultura Pomaga" (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Puszczanie blaonów - dzień autyzmu 1200.JPG
"Kultura pomaga". Zebraliśmy prawie 64 tysiące złotych!

Dzięki internetowej licytacji, z której dochód przeznaczony był na pomoc dla dzieci z autyzmem, można było dołączyć do Agaty Kuleszy, Cecilii Bartoli czy Rachel Podger, których głosy pojawiają się w pasmach między naszymi audycjami. Możliwość nagrania dżingla wylicytowały trzy osoby. Co ciekawe, jedna z nich w ogóle w aukcji nie wzięła udziału. - Sprawiono mi niespodziankę. Ciągle nie wiem kto. Zrobiłam wstępne śledztwo, ale nie wiem, kim jest tajemniczy K. - mówiła w "Poranku Dwójki" Maria Anna Ciemerych.

Agata Łuczkowska wsparła aukcję, ponieważ sama jest matką trójki dzieci. - Problemy zdrowotne moich dzieci, udało mi się rozwiązać szybko i tanio, a pomoc dzieciom z autyzmem, to walka na całe życie. Jestem lekarzem stomatologiem ortodontą, mam zawód który pozwala mi żyć na dość wysokim poziomie, nie widzę powodu, żeby się nie dzielić pieniędzmi.

Z kolei Andrzej Paluch o licytacji dowiedział się jako słuchacz, który słucha Dwójki od pewnego czasu. - Preferuję waszą stację, bo nie ma u was reklam, i można się przy niej i skupić i odprężyć. Do tego muzyka rockowa, której słuchałem w młodości, przeszła mi całkowicie. Teraz słucham muzyki poważnej i jazzu.


80 lat Dwójki 1200.jpg
80 lat Dwójki

Podczas tegorocznej akcji Dwójki "Kultura pomaga" udało się zebrać - dzięki hojności Słuchaczy - 63 759 zł.  Kwota ta zostanie przekazana Stowarzyszeniu "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Więcej na ten temat na stronie "Kultura Pomaga".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Maria Anna Ciemerych, Agata Łuczkowska i Andrzej Paluch 

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mz

Czytaj także

#KulturaPomaga. Zebraliśmy ponad 61 tys. zł!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 17:00
Pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. - Zebrana podczas akcji kwota prawie w całości pokryje koszt zakupu pustaków na cały dom - mówi s. Tymoteusza Gil ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, które prowadzi ośrodek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy ośrodek dla osób z autyzmem. "To konieczność"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 20:30
– Kończą nam się zasoby lokalowe. Co roku, widząc nowe podania o przyjęcie do przedszkola, zastanawiam się, którą salę terapeutyczną zamienić w salę przedszkolną – mówiła Anna Chwałek, założycielka i prezes Stowarzyszenia "Wspólny Świat".
rozwiń zwiń