X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Kokosiński: moje obrazy zagarniają rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:00
- Moje prace bywają ułomne, pokazują swoje niedoskonałości, jak choćby złuszczającą się farbę, bo najważniejszy jest dla mnie sam proces malarski, fizyczność materii, z której powstaje obraz – mówił w Dwójce artysta.
Audio
  • Bartosz Kokosiński o roli malarstwa w sztuce współczesnej (Poranek Dwójki)

Bartosz Kokosiński już po raz trzeci znalazł się na czele rankingu "Kompas Młodej Sztuki". – To dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Cieszę się, że moja twórczość mająca być refleksję nad fenomenem obrazu, jego statusem i znaczeniem znalazła uznanie – powiedział gość "Poranka Dwójki".

Jego prace znajdują się w kolekcjach państwowych: Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, Zachęcie Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Bunkrze Sztuki w Krakowie i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Artysta poddaje swoje obrazy deformacji: wygina ich strukturę, wywraca płótna na drugą stronę, wpycha do nich różne przedmioty. Najbardziej znany cyklem jego prac są "Obrazy pożerające rzeczywistość". To płótna, w których rozmywają się granice między tradycyjnie pojętym malarstwem a obiektem.

 Czym dla Bartosza Kokosińskiego jest sztuka w epoce inwazji interaktywnych sztuk wizualnych? Zapraszamy do obejrzenia lub wysłuchania nagrania audycji.

 ***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Bartosz Kokosiński (malarz, laureat rankingu "Kompas Młodej Sztuki")

Data emisji: 4.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Rozmowa została wyemitowana w audycji "Poranek Dwójki".

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd po Polsce: od Pomorza po Dolny Śląsk

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 15:11
Wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa przemierzamy Polskę w poszukiwaniu najciekawszych pomników historii. Tym razem odwiedzimy m. in. Łańcut, Lublin i Kanał Augustowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

3,7 mln zł za obraz. "Matejko ma się dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 17:00
- Taka cena osiągana na aukcjach świadczy o tym, że Matejko ma się dobrze, jest wciąż modny i popularny – podkreślała Marta Kłak-Ambrożkiewicz, komentując niedawną sprzedaż obrazu "Zabicie Wapowskiego" słynnego polskiego malarza.
rozwiń zwiń