"Trans-Atlantyk" w Teatrze Ateneum. "Opowieść o współczesności"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 11:18
- W powieści Gombrowicza czytamy współczesność. Odczytujemy i patrzymy "Trans-Atlantykiem" na pewne dzisiejsze zachowania i postawy, które też zaczęły się pojawiać - mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor Teatru Ateneum Paweł Dangel przed premierą spektaklu.
Audio
  • Dyrektor Teatru Ateneum Paweł Dangel o premierze spektaklu "Trans-Atlantyk" (Poranek Dwójki)
Anna Wieczur-Bluszcz 1200.jpg
Reżyserka "Tangibile: RadiOpera": to było duże wyzwanie

Inscenizację jednej z najważniejszych polskich powieści XX w. widzowie warszawskiego Teatru Ateneum będą mogli obejrzeć już w sobotę 17 lutego. - Gombrowicz wywołuje wiele pytań. Myślę, że taka jest właśnie rola teatru, żeby nie dawać odpowiedzi, tylko wywoływać pytania i myślę, że ten spektakl taki jest. To bardzo mądra i przemyślana adaptacja, bardzo konsekwentnie przeprowadzona. To co dla mnie jest też ważne osobiście to to, że istotna w tym spektaklu jest rola inteligenta w tym wszystkim - podkreślił Paweł Dangel.

Dyrektor Teatru Ateneum podkreślił, że "Trans-Atlantyk" będzie jedną z najważniejszych premier w 2018 roku, jubileuszowym dla tej warszawskiej sceny. - Nasz teatr obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia - powiedział gość Dwójki.

Paweł Dangel dzielił się również w audycji swoimi doświadczeniami z emigracji, a także zdradził plany Teatru Ateneum na ten rok. Więcej w nagraniu.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Dangel (dyrektor Teatru Ateneum)

Data emisji: 16.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki 

pg/mko

reklama

Czytaj także

"Dziady" Kazimierza Dejmka. 50 lat po zdjęciu z afisza

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 19:00
- Kazimierz Dejmek uważał, że wypadki polityczne zmarnowały mu przedstawienie, które on z powodów artystycznych bardzo wysoko cenił - tak o kultowym spektaklu w warszawskim Teatrze Narodowym mówił w Dwójce Janusz Majcherek, współautor książki "Kryptonim Dziady".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Dymna: bez nowych spektakli nasz teatr umrze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 19:00
- Nasze życie ma sens, bo ciągle jeszcze gramy spektakle, które powstały za dyrekcji Jana Klaty. Ale wiemy, że jeśli nie będzie nowych przedstawień, to Stary Teatr zginie – mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na tropie komediantów znanych i prowincjonalnych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:37
Po dwudziestu czterech latach ukazał się kolejny, trzeci tom "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego". O tej oczekiwanej, cennej pozycji porozmawiamy w audycji "Spotkania po zmroku".
rozwiń zwiń