X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ciemno, prawie noc". Ekstremalnie trudna adaptacja

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 10:00
- Zdecydowaliśmy się na thriller, na opowieść będącą trochę współczesną baśnią dla dorosłych - opowiadał producent filmowy Leszek Bodzak o pracy nad adaptacją książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".
Audio
  • Z Leszkiem Bodzakiem o pracy nad adaptacją filmową książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc" rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Joanna Bator 1200.jpg
Joanna Bator: potrzebujemy dobrych opowieści

- Mówi się, że bardzo dobrą literaturę jest najciężej przenieść na ekran filmowy - przypominał gość Dwójki, podkreślając, że ekranizacja "Ciemno, prawie noc" to "proces ekstremalnie trudny". - Prace nad scenariuszem trwały prawie trzy lata. Było wiele pomysłów, jak podejść do tej wielowątkowej, opowiedzianej na trzech płaszczyznach czasowych historii - mówił Leszek Bodzak.

O czym traktuje ta "bardzo mroczna" opowieść? Jak udało się twórcom filmu w dużej mierze zachować charakterystyczną dla książki Bator pierwszoosobową narrację? Kogo zobaczymy w filmie ("każda rola, nawet najdrobniejsza, jest obsadzona jakąś perełką aktorską")? W rozmowie również o przygotowaniach do nowego filmu Jana Komasy o roboczym tytule "Boże Ciało".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Leszek Bodzak (producent filmowy)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Bator: fascynują mnie zgniłe brzegi języka

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 16:00
- Moja nowa książka mówi o różnych potwornościach, między innymi o językowym spotwornieniu - opowiadała Joanna Bator o "Roku królika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakbym miał kumpla". Leto o korespondencji z Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 11:00
 - Pojęcia "mistrz" i "uczeń" często pojawiają w kontekście tej książki, ale to spore zniekształcenie naszej relacji - podkreślał w Dwójce Norman Leto, bohater książki "Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa".
rozwiń zwiń