X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Promocja polskiej kultury w brytyjskich bibliotekach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 10:00
- Idea jest taka, żeby przy współpracy z samorządami w Wielkiej Brytanii, wprowadzić do tamtejszych bibliotek tytuły, które wiążą się z polską kulturą - o akcji "Polish Bookshelf Project" mówił w Dwójce Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.
Audio
  • Dariusz Jaworski o akcji "Polish Bookshelf Project" (Poranek Dwójki)

chłopiec książka marzenia 1200.jpg
Obciach? Chłopcy nie chcą czytać książek

"Kampania Polska Półka" rozpoczęła się 9 marca w Londynie. Dariusz Jaworski opowiadał, że w ramach tej akcji do bibliotek Zjednoczonego Królestwa trafią nie tylko książki polskich autorów, ale też książki Brytyjczyków poświęcone Polsce. - Na liście znalazły się 123 tytuły i głównie jest to literatura piękna z różnych epok, ale też poezja, książki dla dzieci. Szefowie bibliotek mają szeroką możliwość wyboru.

Gość "Poranka Dwójki" podkreślił, że Instytut Książki nie ograniczy się do przekazania publikacji wybranym placówkom, ale też wesprze promocje polskiej literatury spotkaniami autorskimi oraz panelami poświęconymi różnym zagadnieniom polskiej kultury.

Dariusz Jaworski odniósł się także w audycji do wyników ogłoszonego niedawno raportu czytelnictwa w Polsce. Szef Instytutu Książki mówił o programach, które mają zachęcić Polaków do sięgnięcia po literaturę. Jednym z nich jest tzw. pakiet początkowy dla nowo narodzonych dzieci i broszura uświadamiająca rodzicom znaczenie czytelnictwa w rozwoju ich pociech.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Jaworski (szef Instytutu Książki)

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od 2004 roku biblioteki powinny być płatne?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 19:00
- Wprowadzenie w Polsce Public Lending Right nie oznacza dla użytkowników bibliotek publicznych żadnych opłat - uspokajała w Dwójce Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proza Fleur Jaeggy. "To opowieści o toksyczności życia"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:00
- Teksty te są bardzo dekadenckie, a mówią o świecie końca. Końca rodziny, miłości, bliskości, cywilizacji w ogóle - podkreślał Piotr Kofta, omawiając książkę Fleur Jaeggy "Jestem bratem NN".
rozwiń zwiń