Zbigniew Zamachowski w komedii Juliana Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 12:00
Gościem audycji będzie odtwórca głównej roli w komedii "Żołnierz królowej Madagaskaru", którą będzie można oglądać na scenie Teatru Polskiego w Warszawie.
Zbigniew Zamachowski
Zbigniew ZamachowskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Szalona beztroska Warszawa międzywojenna, w której życie upływa na chodzeniu na bale, do kabaretów i na inne spotkania towarzyskie. Taka jest sceneria spektaklu "Żołnierz królowej Madagaskaru".  Opowie o nim Zbigniew Zamachowski, którego na deskach Teatru Polskiego w Warszawie zobaczymy w roli Mazurkiewicza. Spotkanie z aktorem o godz. 8.30 (transmisja video).

W audycji porozmawiamy też z podróżnikiem Tomkiem Michniewiczem. Reportażysta w swojej najnowszej książce "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" zabiera czytelników w siedem podroży do siedmiu miejsc świata. Podróż ta - połączona z osobistymi historiami -  jest pretekstem do opowiedzenia o globalnych problemach współczesnego świata. 

Ponadto w audycji:

  • "Rozpoznani Nierozpoznani" - spektakl inspirowany rzeźbą Magdaleny Abakanowicz
  • Katarzyna Herman o czytaniu i ulubionych książkach
  • warsztaty budowy instrumentów pasterskich na IV Kongresie Kultury Regionów w Nowym Sączu

Nie zabraknie też konkursu "Dwójka na Piątkę". Pierwsze pytanie padnie między godziną 8 a 9. Zapraszamy do rywalizacji.

"Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowszy album norweskiego pianisty Leifa Ove Andsnesa z utworami Fryderyka Chopina. Swoimi rekomendacjami kulturalnymi kolejny raz podzieli się z nami natomiast Piotr Głowacki.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (18.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zamachowski

Czytaj także

"Kieślowski uczył się życia sam, robiąc filmy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:00
To wypowiedź amerykańskiej badaczki twórczości polskiego reżysera - Annette Insdorf, którą przypomniał dokumentalista Krzysztof Wierzbicki. Krzysztofa Kieślowskiego wspominaliśmy w związku z przypadającą 13 marca 20. rocznicą jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachowski jako Szwejk. "Sposoby na opresje"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 10:00
- Jaroslav Hašek stworzył postać, która wydaje się być odporna na wszelkie przeciwności losu - podkreślał Zbigniew Zamachowski, opowiadając o premierowym spektaklu "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę", w którym gra tytułową rolę.
rozwiń zwiń