Związkowe problemy na scenie Teatru IMKA

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 12:21
- W tym spektaklu zastanawiamy się, dlaczego ludzie dziś tak łatwo się rozstają - na przedstawienie "Czworo do poprawki" zapraszała w Dwójce Grażyna Wolszczak.
Audio
  • Grażyna Wolszczak o spektaklu "Czworo do poprawki" (Poranek Dwójki)

Bohaterowie sztuki "Czworo do poprawki" spotykają się w pensjonacie: starsze małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Grażyna Wolszczak opowiadała w "Poranku Dwójki", że w spektaklu padają fundamentalne pytania o miłość i o to, czy zakochanie musi minąć. - Wierzę, że to przedstawienie skłoni naszych widzów do refleksji i bycia lepszymi ludźmi.

Przedstawienie można oglądać od 8 lutego w warszawskim Teatrze IMKA.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Grażyna Wolszczak (aktorka, producentka)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Blecharz: o zbrodni w Rechnitz nie da się opowiedzieć słowami

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:00
- Wykorzystujemy sztuczną operową formę, żeby powyciągać z języka Elfriede Jelinek więcej znaczeń i go jeszcze odczłowieczyć - o spektaklu "Rechnitz. Opera - Anioł Zagłady" opowiadali w Dwójce kompozytor Wojciech Blecharz i reżyserka Katarzyna Kalwat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń