X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ścieżkami mistrza Bharaty". Sztuki performatywne południowych Indii i Himalajów Ladakhu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 10:19
- Pasja związana ze sztukami performatywnymi Indii pochłonęła mnie w 1983 roku. Od tego czasu dość regularnie prowadziłem penetracje badawcze w południowych Indiach, a potem w Himalajach indyjskich. Ta wystawa zbiera fotogramy i zdjęcia z obu tych rejonów. Są przede wszystkim autorstwa Elżbiety, ja czuję się tu trochę dopisany - mówił w Dwójce Krzysztof Renik, współautor wystawy "Ścieżkami mistrza Bharaty".
Audio
  • Elżbieta Dziuk i Krzysztof Renik o wystawie swoich fotografii "Ścieżkami Mistrza Bharaty" (Poranek Dwójki)
Plakat wystawy
Plakat wystawyFoto: materiały prom./hp_clicks (Shutterstock)

Wernisaż wydarzenia zaplanowano na czwartek (25.07) w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Jej autorzy: Elżbieta Dziuk i Krzysztof Renik - małżeństwo podróżników, pasjonaci kultury indyjskiej - zapraszają w podróż po fascynującej i ciągle jeszcze tajemniczej rzeczywistości indyjskich sztuk performatywnych. Tych najantyczniejszych i tych bardziej współczesnych. Część tych tradycji to widowiska ściśle teatralne, część to widowiska o charakterze obrzędowym i rytualnym.

Kim był mistrz Bharata? Pokaz jakiego filmu będzie towarzyszył otwarciu wystawy? Dlaczego teatr indyjski jest tak inspirujący dla twórców z Zachodu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Elżbieta Dziuk i Krzysztof Renik (autorzy wystawy "Ścieżkami mistrza Bharaty")

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 9.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak, który malował dla maharadży

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 16:55
- Wydawało się, że on już wiele zrobił w Polsce w okresie międzywojennym. A jednak to opus magnum które po nim zostało w Indiach, tworzy tę postać w pełni - podkreślał Piotr Janowczyk, reżyser filmu animowanego "Wieczny ogień" ożywiającego indyjskie obrazy Stefana Norblina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grotowski w indyjskim Bengalu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 09:24
W audycji mówiliśmy o warsztatach, które w okresie Teatru Źródeł Jerzy Grotowski prowadził w Bengalu Zachodnim w Indiach.
rozwiń zwiń