X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza 35. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:52
Gościem audycji "Poranek Dwójki" będzie Stefan Laudyn - dyrektor startującego 11. października festiwalu poświęconego filmom kina polskiego, europejskiego i światowego. W tym roku w programie m.in. "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego - przeplatające się ze sobą opowieści o legendzie Indian Navaho, historia najbogatszego człowieka dotkniętego tragedią (w tej roli John Malkovich) i copywritera (Josh Hartnett) piszącego jego biografię.
Warszawski Festiwal Filmowy 2019
Warszawski Festiwal Filmowy 2019Foto: Mat. prasowe

Podczas 35. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego pojawią się również takie produkcje, jak "Jutro przejdę na drugą stronę" - film zadający pytanie, kto jest bardziej wolny - ten, kto ucieka przed wojną, czy ten, kto dorasta w wolnym świecie; "Shindisi" - opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. To gruziński kandydat do Oscara. Można będzie obejrzeć głośny już film "Pan T." - to osadzona w realiach Warszawy lat 50. czarno-biała opowieść o pisarzu, który zmaga się  z systemem w czasach stalinowskich, a także "Słuchając wszechświata" - w reż. Kei Ishikawy, czyli japońską produkcję z Andrzejem Chyrą i wiele innych, o których porozmawiamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

O godzinie 9.30 gośćmi będą Olga Sarzyńska i Wawrzyniec Kostrzewski. Porozmawiamy o najnowszym spektaklu "Wszechmocni w sieci". Sztuka - jak czytamy na stronie Teatru Kamienica, gdzie można przestawienie oglądać - porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

Ponadto w audycji:

  • Olga Tokarczuk na inauguracji nowego międzynarodowego projektu artystycznego Nowe Formy Teatru.
  • Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego w Toruniu.
  • Spektakl "Grochów" - opowieść o powrocie, ale i niemożliwości ucieczki. O życiu, po męsku, bez sentymentu. Spektakl według opowiadania Andrzeja Stasiuka objęła opieką artystyczną, uznawana za jedną z najciekawszych reżyserek teatralnych, Agnieszka Glińska.

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (9.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

am/bch

Zobacz więcej na temat: Warszawski Festiwal Filmowy kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ach śpij kochanie" – klimatyczny i mroczny kryminał

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 15:00
Podstawą dla scenariusza filmu "Ach śpij kochanie" była postać krakowskiego mordercy Władysława Mazurkiewicza. Co przyciągnęło Krzysztofa Langa do tej historii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabić arbuza" na festiwalu filmowych odkryć i niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 19:52
- Mój film to opowieść o człowieku, który trzyma się swoich zasad i choć na początku jest bardzo posłuszny lokalnym władzom, to w końcu się zmienia i domaga się swoich praw, chce być szanowany - mówił reżyser Zehao Gao, którego film zdobył Grand Prix 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kulturalnie na temat". 35. Warszawski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 14:59
Do 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego pozostało kilka dni. O tym wydarzeniu w Polskim Radiu 24 dyskutowali jego dyrektor Stefan Laudyn i jeden z uczestników reżyser Michał Węgrzyn.
rozwiń zwiń