X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krakowska Jesień Jazzowa. Rafał Mazur: polska muzyka improwizowana jest oryginalna

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:14
- Większość muzyków, zajmujących się improwizacją w Polsce, nie pochodzi stricte z jazzowego idiomu. Mają doświadczenia zarówno z muzyki współczesnej, jak i rozrywkowej czy rockowej. Jest to bardzo różnorodna grupa i wszystkie te doświadczenia są wykorzystywane później w muzyce improwizowanej - opowiadał w Dwójce basista i kurator programu Polish Impro Art na Krakowskiej Jesieni Jazzowej.
Audio
  • Rafał Mazur o projekcie Polish Impro Art na Krakowskiej Jesieni Jazzowej (Poranek Dwójki)
Plakat 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej
Plakat 14. Krakowskiej Jesieni JazzowejFoto: Mat. prasowe

Na trwającym festiwalu (7.10-29.11) prezentowane są fenomeny współczesnej muzyki improwizowanej. W tym roku ponownie można usłyszeć najlepszych i najodważniejszych wykonawców tego nurtu. Podczas czternastej odsłony wydarzenia pojawił się pomysł, żeby oprócz prezentacji światowej sceny free jazzu i muzyki improwizowanej pojawiła się muzyka tworzona przez polskich artystów. Rafał Mazur zaznacza, że pomysłodawcą był manager Krakowskiej Jesieni Jazzowej, Lucjan Towpik. W ten sposób powstało Polish Impro Art.

- Prezentujemy kilka koncertów polskich artystów, zajmujących się stricte muzyką improwizowaną i awangardowym jazzem. Uważam, że są tu podejścia oryginalne. Takie, których nie spotykam wśród muzyków z innych części świata. Wielu muzyków z Europy czy Azji zajmuje się free jazzem albo muzyką improwizowaną jako idiomem stylistycznym, podczas gdy w Polsce jest bardzo duża różnorodność. Większość polskich muzyków nie myśli o idiomie estetycznym, tylko raczej o swobodnej improwizacji jako narzędziu kreatywnym. W tym, co polscy muzycy robią, miesza się mnogość doświadczeń i tych punktów wyjścia - podkreślał Rafał Mazur.

Jak publiczność reaguje na muzyką improwizowaną? W jaki sposób osiągnąć swobodę w improwizacji? I jak Rafał Mazur łączy jazz z taoizmem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Rafał Mazur (muzyk, basista, kurator programu Polish Impro Art na Krakowskiej Jesieni Jazzowej)

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 8.30

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeff "Tain" Watts: muzyka to pieśń i taniec

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 11:37
- Lubię eksperymentować z formą. Lubię, kiedy zakmniętą formę odbiera się jak free, a free jak formę, w której wszystko sprawnie działa. Muzyka to pieśń i taniec. I może być to taniec funky, taniec swingujący, ale też taniec szalony i abstrakcyjny - mówił w Dwójce znakomity amerykański perkusista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Feeling Earth". Duchy różnych miejsc zapisane w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 11:00
- Poszczególne utwory są delikatnie skierowane na regionalizmy, czasem naprowadzam słuchacza tytułem - o swoim debiutanckim solowym albumie opowiadał Michał Zaborski, altowiolista znany z zespołu Atom String Quartet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Pańta: nagraliśmy "Moontag" bez pośpiechu w trzy dni

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 10:00
- Pomysł nagrania płyty narodził się przed laty, gdy w Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów zagrałem w duecie z Wojtkiem Karolakiem. Poczułem wtedy, że to niezwykły artysta, który ma ogromną śpiewność grania i umiejętność wsłuchiwania się w grę partnerów. Nagrywaliśmy płytę bez pośpiechu dbając o brzmienie -  mówił w Dwójce znakomity kontrabasista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowa podróż Marcin Wasilewski Trio

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:12
- W tym roku zbiegło się kilka rocznic. Nasze ćwierćwiecze, 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy oraz półwiecze istnienia wytwórni ECM. W trakcie koncertów będziemy temu dawać wyraz. Chcemy też złożyć hołd Tomaszowi Stańce, bo to, że wziął nas pod swoje skrzydła było dla nas wielką przygodą i nobilitacją – mówił w Dwójce Sławek Kurkiewicz, kontrabasista Marcin Wasilewski Trio.
rozwiń zwiń